Torku Jelifest

Hadim mordern hastaneye kavuşuyor

  • Giriş Tarihi: 26.02.2016 10:05
  • Güncelleme Tarihi: 10:05
Hadim mordern hastaneye kavuşuyor

Hadim Devlet Hastanesi’nde devam eden güçlendirme çalışmaları ve ek hizmet bina inşaatı nedeni ile hastane geçici olarak ilk hizmet vermeye başladığı eski binasına taşındı.

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı, Hadim Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnşaat sürecinin daha hızlı ilerlemesi ve mevcut hastanenin güçlendirme işlemlerinin aynı sürede bitirilebilmesi için hastanenin geçici olarak taşındığı binada değerlendirmelerde bulunan Darılmaz, “5-6 ay gibi kısa bir süreliğine de olsa hastanemizi 2004 yılına kadar devlet hastanesi olarak kullandığımız eski binasına taşıdık” dedi. Hadim’de görev yaptığı ilk dönemde kendisinin de bu binayı kullandığını hatırlatan Darılmaz, “1993-1996 yıllarında ilk görev yerim olan Hadim’de devlet hastanemizin çalışma binası da burasıydı. Bu nedenle binanın benim için de ayrı bir önemi bulunmaktadır” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından restorasyon işlemi gerçekleştirilen eski binada sunulacak olan sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması için alınması gereken her türlü tedbiri hastane yönetimi ile birlikte aldıklarını belirten Darılmaz, “Hadim’li vatandaşlarımızın daha modern ve kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için başlatılan inşaat sürecinde bazı sıkıntıların yaşanması kaçınılmazdır. Bu sıkıntıları en aza indirmek ve zaman içerisinde oluşabilecek sorunlara çare bulabilmek adına genel sekreterlik olarak her türlü yardımı hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.
Hadim Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Barış Balasar’da Ek Hizmet Bina İnşaatı’nın tamamlanması ile birlikte Hadim Devlet Hastanesi kapalı alanının 2600 metrekare daha artacağını vurguladı. İnşaatın tamamlanması ile birlikte son derece modern bir hastaneye sahip olacaklarını ifade eden Balasar, “Hastane olarak zor bir süreçten geçtiğimiz böyle bir dönemde Genel Sekreterimizin ve Tıbbi Hizmetler Başkanımızın bizlerin yanında olması ve hastanenin geçici olarak taşınacağı eski binasında yerleşme işlemi dahil her türlü problemimiz ile yakından ilgilenmeleri bizlerin de motivasyonunu artırmaktadır. Kendilerine sıkıntılarımızı en aza indirme adına yol gösterdikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi. Balasar, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu’nun da sürecin ilk anından bu yana kendilerine destek olduğunu, taşınma işlemleri sırasında da yaklaşık 30 belediye personelini hastanenin hizmetine verdiğini belirterek teşekkür etti.> Yeni Meram >Konya > Hadim mordern hastaneye kavuşuyor
HABER YORUMLARI