YAZARLAR

HACIVEYİSZADE CAMİSİNDEN BİR YILDIZ KAYDI-Muammer Bağcı-Yeni Meram Gazetesi

Konya’nın gözbebeği olan Hacıveyiszade Camisi herkesin bildiği gibi Konya’nın gururu olup son yıllarda yapılan en muhteşem camilerden biridir. Bu güzelim caminin müezzini olan ve bu muhteşem camiye muazzam emeği geçen Ahmet Dilek hocamız 30 Ağustos 2018 günü kendi babasının evine Kurban Bayramına gitmiş, Konya’ya dönüşte çok feci bir trafik kazası sonucu maalesef hem kendisi hem annesi hayatını kaybetmiştir. Eşi ise ağır yaralı olarak kadere boyun eğmiştir. Kendisini sevenlerini acı içinde bıraktığı da bir gerçektir.
Merhum Ahmet Dilek hoca her yönüyle iyi biri aile reisi olup kendi camiasında meşhur Ahmet Hocayı sayıp seven bir hayli fazladır. Dini bilgisi üstün bir hafızdı. Kendi meslektaşlarına her türlü yardımı yapmak için yoğun çaba harcardı. Bu yönüyle de kendi camiası arasında takdir görmüştür. Sevenlerinin haddi hesabı yoktur. Geçtiğimiz yıllarda Hacıveyiszade Camisi altında kendi meslektaşlarına ezan okuma kursu vermişti.
Kuran-ı Kerim kayıp olsa hatasız yazacak kadar dini ilme sahipti.
Bence Konyamız için çok büyük bir kayıptır. Gel gör ki kader çizgisini değiştirmek hiç mümkün değildir. O yazıyı Yüce Mevlam yazmıştır değiştirmek de mümkün değildir. Merhum Ahmet Hoca kendi kaderine genç yaşta teslim oldu. Merhum Ahmet Dilek hoca kendini çok sevdirmiş olacak ki duyanlar şok geçirdiler. Bazı duyduğumu aynen aktarıyorum. Biri Ahmet Hocanın ölümünü duyduğumda Allah seni inandırsın bacaklarım titredi, ayakta duramadım hemen yere oturdum dedi.
On sekiz yıldır Hacıveyiszade Camisinde gür ve güzel sesiyle ezan okudu. Dini yönden danışanlara elinden geldiği kadar yardımcı olurdu, yol gösterirdi. Hacıveyiszade Camisinin yıldızıydı, güzelim yıldız hiç beklenmeyen bir anda kaydı gitti ve arkasında geniş bir iz bıraktı. Artık o gür, güzel sesiyle kalplere dokunan ezanını da işitemeyeceğiz.
Sevecen, sempatik, güler yüzlü, yardımsever ve herkesle barışık olan Ahmet hocamızın ruhu şad olsun. Kabri cennet bahçelerinden bir bahçe olsun. Bizler ondan çok razıydık Yüce Mevlamın da ondan razı olmasını dilerim. Bu yazıyı yazarken çok zorlandım ve gözyaşlarıma hakim olamadım. Ne kadar başımıza gelmeyeceğini düşünerek yaşasak da sevdiklerimizin, yakınlarımızın yanı başımızdan her ayrılışında gerçeklerle yüzleşiyoruz ve dünyadaki yaşamımızın elbet son bulup asıl olan sonsuz yaşamımıza başlayacağımızı idrak ediyoruz. Bu yüzden ölüm bir son değil aslında bir başlangıç fakat geride kalanlar için hayli zor bir süreç. Bundan dolayı ben de Ahmet Hocamızın geride kalan sevenlerine ve ailesine sabırlar diliyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > HACIVEYİSZADE CAMİSİNDEN BİR YILDIZ KAYDI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.