YAZARLAR

Seydişehir’ e Cengiz İnşaat tarafından Teknoloji Harikası Mühendislik Fakültesi binasının yapılması ve eğitime açılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan müjdeli bir haber daha gelmiş, Tarım Meslek Lisesi’ne 16 derslikli, 3 ayrı atölye binası ve 200 kişilik öğrenci yurdu olmak üzere kampus şeklinde geniş bir alanda 5 bina yapılacağı müjdesini vermiştim.

İKİ GÜZEL HABER

Hatırlanacağı üzere Fidanlık Bölge Müdürlüğü olarak Konya ve ilçeleri ve Akdeniz bölgesinin başta orman fidanları olmak üzere çeşitli fidan ihtiyacını karşılayan, ancak daha sonra kapatılması gündeme gelen ve son anda alınan bir kararla mühendislik olarak hizmet vermeye başlayan fidanlık bundan böyle Şeflik olarak hizmet vermeye başlayacak. Böylece Seydişehir’ de yılda 2 milyon olarak üretilen fidan sayısı 6 milyona çıkartılacak. Alınan bu karar ilçede sevinçle karşılandı. Ancak Seydişehir halkının ortak talebi ise Fidanlık Şefliği’nin öncesinde olduğu gibi tekrar Bölge Müdürlüğü olarak hizmet vermesi. Bu konuda Milletvekili Harun Tüfekçi’ ye büyük görev düşüyor.

ÖZEL DONANIMLI 4 SEDYELİ AMBULANS

Ankara-Konya-Seydişehir-Antalya yolu ulaşıma açıldıktan sonra sık sık gündeme getirdiğim ambulans yetersizliğine İl Sağlık Müdürlüğü bir kez daha cevap verdi. Özel donanımlara sahip 4 sedyesi bulunan ambulans Seydişehir’de hizmete başladı. Devlet hastanesinde böylece ambulans sayısı 5’ e yükseldi. 2011 model ambulans Konya iline iki adet gönderildi. Birinin Seydişehir Devlet Hastanesi’ne gönderilmesi İl Sağlık Müdürlüğü’nün buraya verdiği önemi gösteriyor. Duyarlı davranışı için başta İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci ve 112 Acil servis yönetimine Seydişehir halkı adına teşekkür ediyorum.

GERÇEKTEN İHTİYAÇTI

Daha önce defalarca gündeme getirdim. Emniyet Müdürlüğü Seydişehir’de üç ayrı binada hizmet veriyor, daha doğrusu vermeye çalışıyor diye. Güzel haber hafta içinde Milletvekili Harun Tüfekçi’den geldi. Tüfekçi; Seydişehir’e modern Emniyet Müdürlüğü binası yapılacağını açıkladı. Seydişehir sosyo-ekonomik-kültürel yapısı ve sanayi bölgesi olması sebebiyle nüfus yoğunluğu sürekli artan bir yerleşim birimi. Emniyet Müdürlüğü hizmetlerini Hükümet Konağı, Eski Mit Binası ve Zirai Donatım Kurumu için yapılan binada yetersiz koşullarda yürütüyor dolayısı ile bu bölünmüşlük vatandaşın ve emniyet birimlerinin işini oldukça zorlaştırıyordu. Tüfekçi; “Proje çalışması yapılmış modern tarzda ilçemize yeni bir Emniyet Müdürlüğü binası kazandırmak için AK Parti İlçe Başkanımız Kemalettin Atalay ile birlikte öncelikle Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz ile görüşmemiz olmuştur. Daha sonra Kalkınma Bakanı Müsteşarımız Sayın Kemal Madenoğlu ile görüşülmüş ve bu konuda gerekli destek alınmıştır. Seydişehir’e yeni bir Emniyet Müdürlüğü binası yapılması 2012 yılı yatırım programına aldırılmıştır. Alaylar İki Mahallesi, 509 Ada, 1 nolu parselde bulunan 5 bin 835 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerine yapılacak olan binanın ihalesi bu yıl yapılacak olup, 2013 yılı içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır” diyerek güzel bir müjde verdi.Yapılan her güzel işe teşekkür etmek görevimiz. Bu konuda Milletvekili Tüfekçi’ye Kalkınma Bakanı Müsteşarımız Madenoğlu’na ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

ŞEHİR MEYDANI YAPILMALI

Kazandırdığı eserler ile büyük beğeni alan Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’ın şu anda karakol binası olarak kullanılan eski Mit binasının olduğu yer ve arkasında bulunan lojmanları Belediye Sarayı bahçesine ilave edip bu bölgeye anıt alanının da bulunacağı şehir meydanı kazandırması isabetli olacaktır.

METEOROLOJİ İÇİN GİRİRŞİM YAPILMALI

Meteoroloji binasının kapatılması hepimizi derinden üzdü. Milletvekili Tüfekçi, Meteorolojinin tekrar açılması için girişimlerde bulunmalı. Zira 46 yıllık bir geçmişe sahip Meteorolojinin kapatılması doğru değil.

> Yeni Meram >Yazarlar > GÜZEL GELİŞMELERDE OLUYOR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.