kapat
Ruşeym Torku

Güreşçilerin Olimpiyat Mesaisi

  • Giriş Tarihi: 7.01.2014 16:26
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Güreşçilerin Olimpiyat Mesaisi

Selçuklu Belediyespor’un güreşçilerinden Alparslan Akdoğan ve Cihat Liman Olimpiyatlar’a hazırlanacak milli takım kampına davet edildi. Kamp bugün Çorum’da başlayacak.

GENÇLİK Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nca uygulanmaya yeni başlanılan 2020 TOHM projesinin güreş branşında hazırlık kampları çalışmalarına Güreş Federasyonu tarafından start verildi. Bakanlığın 2020 Olimpiyatları için başlatmış olduğu projede Güreş Federasyonu, işi ince eleyip sık dokuyor. Geçtiğimiz sezon miniklerde madalya alan ve umut veren sporcular tespit edilerek başarılı ve gelecek için umut veren bir grup oluşturuldu. Son olarak Konya’da 90 kulübün katılımı ile gerçekleştirilen Yıldızlar Ligi Terfi müsabakalarında belirlenen sporcular da bu gruba dahil ederek kadro genişletildi.

BUGÜN Çorum’da ikincisi başlayacak olan 2020 Tohm greco-romen güreş hazırlık kampına Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü’nden 69 kiloda mücadele eden Türkiye üçüncüsü Alparslan Akdoğan’ın ardından Konya’daki turnuvada 50 kiloda Türkiye şampiyonu olan Cihat Liman da federasyonca olimpiyat hazırlık kampına davet edilerek Selçuklu Belediyespor’un gururu oldular.

SELÇUKLU Belediyespor Kulübü Yönetimi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi. “Konya’nın son zamanlarda minderdeki gururu olan güreş takımımızın iki başarılı sporcusunun böyle büyük bir projeye dahil olması hepimizi oldukça gururlandırdı. Türkiye’den sayılı sporcuların çağrıldığı ve 2020 yılında bizleri olimpiyat oyunlarında temsil edecek bir kadronun içinde yer almak hem sporcular adına, hem bizler adına sevindirici. Biz hep ‘Selçuklu olarak sporcularımıza güveniyoruz ve inanıyoruz yakın zamanda dünya minderlerine de ismimizi yazdıracağız’ dedik”.

“ŞU ana kadar alınan başarılar tabi ki çok sevindirici ama hedeflerimiz hep yüksek. Sporcularımıza ve teknik kadromuza inanıyor, güveniyor ve çalışmaya devam ediyoruz. Sporcularımızı canı gönülden kutlarken böyle bir projeye imkan sunan Spor Bakanlığımız ve Federasyonumuzun yapmış olduğu çalışmalara teşekkür ederiz. Türk güreşi yakında şaha kalkıp Avrupa da, Dünya’da ve Olimpiyatlar’da madalyalarla bizleri gururlandıracaktır”.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Güreşçilerin Olimpiyat Mesaisi
HABER YORUMLARI