YAZARLAR

Geçtiğimiz hafta Sayın Başbakanımız Afrika’nın İslam ülkelerinden Nijarya ve Senegal’e bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bizim haç farizası sırasında seneler önce gördüğümüz manzaraların Gulu, Gulu dansı figüranlarını daha yakından görme imkanı verilirken bütün dünya sözde gelenek şeklindeki gösterileri izledi.

Rahmetli Erbakan Hoca anlamsız siyasi dalaşlara bir benzetme yapıp bunlar GULU, GULU dansı yapıyorlar demişti ki, bu sözde milli oyunun gayri ciddi yapısının medeniyet dışı bir sergileme biçimi olduğunu ifade etmişti.

Nijerya’dan Senegal’e İslam coğrafyasının geri kalmışlıktan 1400 yıldan bu yana kurtulamamalarının özünde bir nebze olsun Gulu, Gulu dansının misali gayrı ciddi gelenek ve göreneklerin olması ne acı bir gerçektir.

Uzak doğudan Güney Afrika’ya değin modern dünyanın yenilikleri ile donanım almış bir tek olsun. İslam Ülkesini görmemiz asla mümkün değildir.

Geliniz; görünüz ki; Yüce İslam dininin umde ve ilkelerinde, “İlim Çin de ise de gidiniz”, “İki günü eş olan zarardadır” hadislerinden ders almayanlar Yüce Kitabımız KUR’AN’nın 2/ 129, 151, 269, 4/113, 5/110, gibi 15 süresinin 20’den fazla Ayeti’nde ilim araştırma, bilgi edinme, emirlerini göz ardı ederek İslam’ın alnına kara bir damga vurmak isteyenler cehennemin Zümera’sında ebedi kalacaklardandır.

Yüceliğinin sınırları olmayan Yüce İslam Dini’ni kendi kirli siyasetlerinin içine çekerek menfaat sağlamaya çalışanlar elbette işledikleri günahların kanındaki masum ve günahsız toplulukları bunlar İslamdır diye takdim ederken, çekilen ızdırap gerçek iman ve inanç sahiplerinin yüreğinde derin yaralar açmaktadır.

Ulu önder Atatürk Osmanlının enkazı üzerine kurduğu Cumhuriyetle Dünya İslam alemi içinde bizleri 1 numara yaparken mekanının Cennet olması duaları dökülür tarafsız gözlemcilerin dudaklarından.

Nasıl dökülmesin ki, Sayın Başbakanın Nijerya’da Gulu, Gulu dansını seyrederken bile giyim kuşamından tutunuz da o ilkel topluluk içinde adeta bir ışık gibi parlaması Türk Ulusunun iman ve inancı olmaktadır.

Ne biçim bir geri kalmışlık ki, 60 metre derinliğindeki bir kuyuyu bile açma tekniğinden mahrum bir ülkeye acımak yanında bu ülke ve insanına medeniyetin imkanlarından zerresini nasip etmeyen başta Din adamları ve sair tüm yöneticilerine, Asker sivil hepsine nefret duymamak mümkün müdür.?

Nijerya’da, Somali’de, Senegal’de ve diğer tüm geri kalmış İslam Ülkelerinin

Sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti’ni örnek alarak yol bulmamaları onları daha nice yıllar gelişmiş ülkelerin kulu kölesi yapacak, doğal kaynaklarının zenginliklerini tabir yerinde ise bir avuç üzüme ya da basit bir oyuncağı gösterip ellerinden almışlardır ve de alacaklardır.

Bu ihmalin günahını onu işleyenlerden öteye çocukları ve torunları da çekerken aklı selimin yapacağı yardımlar onların karınlarını asla ve asla doyurmayacaktır…Zira ilden gelen öğün olmaz oda vaktinde bulunmaz…!!!

> Yeni Meram >Yazarlar > GULU, GULU DANSCILARI İSLAM VE BİZİM CUMHURİYET !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.