YAZARLAR

***

“İNSANLARA faydası olmayanları ölülerden say gitsin.”

***

Sahlep Mehmet’im, Ahmet’im,

Mübarek gündeyiz kin gütmeyin.

Ejder Bildik’im n’ettin, n’işledin,

Antalya’dadır sayın Arif Çelik’im?

***

KAFAM KARIŞTI

Haberi yeniden okuyoruz: “… Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün, Türkiye’nin tapu, kadastro, yol, baraj, arazi toplulaştırma ve kamulaştırma işlemleri için yaptığı havadan fotoğraflama işlemi tamamlandı.”

İyi, buraya kadar normal.

Ancaak, paragrafa dikkat: “Haritada ilginç bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de dahil tüm sınırlar ve şehirlerin fotoğrafları haritaya aktarılırken, Hatay’dan itibaren Hakkari’ye kadar olan Güney sınırı boş kaldı.”

Vallahi benim kafam karıştı!

Siz ne düşünürsünüz bilemem.

***

GÖRÜŞ!

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schauble, Türkiye’nin Avrupa’ya ait olmadığını, bu nedenle de birliğe alınmaması gerektiğini söyledi.

Gerçekten Türkiye Avrupa Birliği’ne alınmamalı. Şöyle de diyebiliriz: Başvurumuzu geri çekmeliyiz. Yeter artık yıllarca kapısında beklediğimiz, takla attığımız bu birliğe girme ve küçük düşme ısrarını… Çünkü, biz bize yeteriz!

***

HACI EMMİN…

Mısır’da ordunun yönetimi devralmasına ilk yorumlardan biri, Suriye lideri Beşar Esad’dan gelmişti. Devlet gazetesi Thawra’ya konuşan dünün kardeşi, eşlerimizle birlikte tatil yaptığımız Beşar Esad, “Mısır ’da olan şey, siyasal İslam denen şeyin çöküşüdür. Dünyanın her yerinde dini siyasal emellerine alet eden herkesin akıbeti de bu olacaktır” demişti.

Konya’mızın deyimiyle “doğru söze Hacı emmin ne disin?”

Dünya görüşüne katılmasam da Esad’ın bu yorumu doğrudur. Dinle devlet iç içe olmamalıdır. İnşallah heves edenler ders çıkarırlar.

***

GÜLEN’DEN KARŞI KROŞE!

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dershanelerin kapatılmasıyla ilgili başlayan tartışma, 2012 yılının sonundan bu yana sürüyor. Erdoğan 6 Ekim 2012’de yaptığı açıklama­da, “dershanecilik olayını kaldı­racağız. Bundan kim gücenirse gücensin, kusura bakmasınlar” diye konuşmuştu. “Sizi de açık­ta bırakacak değiliz” sözleriyle mesaj gönderen Erdoğan, ders­haneleri özel okul olmaya davet etmişti.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından cemaate yakınlığıyla bilinen yayın or­ganları, dershanelerin kapatılmasına ilişkin haberleri manşetlerine taşıyarak kampan­ya yürütmüşlerdi.

Fethullah Gülen de 26 Kasım 2012’de açıklama yapmış, “Allah’ın izni ve inayetiyle alternatif yollar, yöntemler oluşturarak yola devam etmeliyiz” de­mişti. Gülen’in mesajı şöyleydi: “Onlarla uğraşmaya kalkarsanız bir yerde takılır kalırsınız. Zamanı is­raf etmiş olursunuz. Hiç uğraşmadan, alternatif yollar ve yöntemler oluş­turarak yolunuza devam edeceksiniz. Evinizi kapattıkları zaman yurt açacaksınız. Yurtlarınızı kapattıkları zaman ev yapa­caksınız. Okulunuzu kapattıkları zaman üniversite yapacaksınız. Üniversitenizi ka­pattıkları zaman on tane okul açacaksınız. Hiç durmadan yürüyeceksiniz.”

Hadi bakalım, buradan yakınız! Çünkü Erdoğan-Gülen-Gül üçlüsünün araları biraz limoni…

***

HARCAYALIM… *En düşük memur emekli aylığı 1.086 liradan 44 liralık artışla 1.130 liraya yükseldi. * Memur emeklilerinin taban aylıklarındaki artış 43.5 lira oldu. *Ekim 2008’den önce emekli olmuşların en düşük işçi emekli aylığı 36.9 lira artışla 922.6 liradan 959.5 liraya yükseldi. *716.3 lira olan en düşük Bağ-Kur esnaf emeklisi aylığı 745 liraya çıktı. Artış 28.7 lira.

Güle güle harcayalım da…

Harca harca bitmez mübarek!

> Yeni Meram >Yazarlar > Gül-Erdoğan-Gülen limoni!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.