kapat
Ruşeym Torku

Grip Salgını Çocukları Vuruyor

  • Giriş Tarihi: 13.01.2014 17:02
  • Güncelleme Tarihi: 2:26
Grip Salgını Çocukları Vuruyor

Kış ayı özellikle küçük yaştaki çocuklar için zor geçiyor. Çevreye karşı güçsüz olan çocuklar, havaların soğuması ile soluğu hastanede alıyor.

Son iki hafta içerisinde Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne binden fazla çocuk hasta geldi. Hastaların tamamına yakının şikâyeti, mevsimsel grip. Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Erkan Ataş, acile başvuran çocuk hasta sayısında artış gözlemlediklerini söyledi.

Ataş, “Son iki haftadır hastanemizde, acile başvuran çocuk hastalarda bir artış gözlenmektedir. Gelen hastalarımız genelde ayaktan tedavisi mümkün olan hastalardır. 2 haftalık süre içerisinde, binden fazla hastanın tedavisi yapıldı. Genel olarak şikâyetler, mevsimsel grip hastalığı ile ilgili. Kamuoyunda konuşulan, ağır grip türünden değil. Vatandaşlarımız bu konuda, temizliğe dikkat etmeliler, kalabalık yerlerden ellerinden geldiğince uzak durmamalılar, hapşırırken mutlaka ağızlarını kapamalılar, bol c vitamini tüketmeliler, Hastanemiz personeli de bu konuda çok temiz ve titizdir. 2 hafta süresince gelen hastalarımızın tamamına yakını, ayaktan tedavi edilip, evde takibi yapılacak hastalarımızdır. Süt çocuğu dediğimiz, annesini emen ve 2 yaşına kadar olan çocuk hastalarımız çoğunlukta. Hastane acilimizde 10 tane gözlem yatağımız var, burada tedavisi mümkün ise tedavisini yapıyoruz, ağır bir hastalık var ise, servise yatırıyoruz” dedi.

Salih KÖPRÜLÜ> Yeni Meram >Arşiv > Grip Salgını Çocukları Vuruyor
HABER YORUMLARI