kapat
Ruşeym Torku

Gözlere Işık Oldular

  • Giriş Tarihi: 20.05.2013 10:26
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Gözlere Işık Oldular

Kimse Yok mu Derneği Konya Şubesini ziyaret eden Merve Güventaş Anadolu Lisesi 10/B sınıfı öğrencileri kermeste elde ettikleri gelirle, Afrika’da 6 katarakt hastasının göz ameliyatının yapılmasını ve 1 yetim çocuğun 1 yıllık bütün masrafını karşıladılar.

Merve Güventaş Anadolu Lisesi 10/ B öğrencileri yaptıkları kermesten elde ettikleri ve harçlıklarından vererek biriktirdikleri paralarla Kimse Yok Mu derneğini ziyaret etti. Öğrencilerimiz bu davranışlarıyla Anadolu insanının fedakârlık anlayışının daha çekirdekten başladığını, varken verebilmenin yokken vermeyle başladığını bir kez daha kanıtlamış oldular. Bu yardımları Peygamber Efendimiz adına yaptıklarını ifade ederek Merve Güventaş Koleji 10/B sınıfı öğrencileri, “Kimse Yok Mu Derneği ziyaretinde yapılan seminerden çok etkilendiklerini ve Dermekte yapılan seminerde edinilen bilgilere göre şu anda Afrika’da 6 milyon katarakt hastası bulunuyor. Orada bu hastalık 5–6 yaşlarında başlıyor. 1 ameliyat sadece 100 dolara yapılabiliyor. İnsanın en kıymettar organı olan gözün bedeli yalnızca bu kadar. Yine Afrika’da 13 milyon yetim çocuk bulunuyor. 1 yetim çocuğun 1 yıllık bütün masrafı 360 dolar. Olduğunu öğrenerek okulda bir kermes yaptık. Toplanan gelirle ise Afrika da 6 katarak ameliyatı ve bir yetimin 1 yıllık bütün masrafları karşıladık. Yaptığımız yardımdan dolayı çok mutluyuz” dediler. Okul 10-B sınıf rehber öğretmeni Muazzez Tekiz, “Aslında bu bize küçücük dokunuşlarla o insanların hayat resminde nelerin değiştirilebileceğini göstermiş oluyor. Elimizden geldikçe bu yardımlara devam etmeliyiz. Çünkü bizler yetimlere sahip çıkarak Peygamber Efendimizin çok önemli bir sünnetini de yerine getirmiş oluyoruz” diye konuştu.

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşcı da, “Damla damla biriken bu yardımlar nehirlere, denizlere, okyanuslara dönüşür ve dünyada sahip çıkılmayan yetim ve hasta kalmaz. Böylece İslamiyet’in yardımlaşma ve kapsayıcılığı bütün insanların derdine derman olur. Bu nedenle Merve Güventaş Lisesi 10/B sınıfı öğretmen ve öğrencilerine, ayrıca okul yönetimine gösterdikleri bu anlamlı yardımdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi önünde çektirilen fotoğraf ile son buldu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Gözlere Işık Oldular
HABER YORUMLARI