Torku Jelifest

Google’a bir dakika sahip oldu ve Google’dan para aldı

  • Giriş Tarihi: 31.01.2016 0:12
  • Güncelleme Tarihi: 0:13
Google’a bir dakika sahip oldu ve Google’dan para aldı

Google Şirketi, araştırmacıların Google uygulamasında buldukları güvenlik açıklarına para ödeme devam ediyor. Google'a bir dakikalığına sahip olan Sanmay Ved'in Google'den kaç para aldığı ortaya çıktı.

Mutlu Akü

Ekim ayında Google’ın kendi domaininin başkası tarafından 12 dolara satın alındığını sizlere aktarmıştık. Aradan geçen sürenin ardından Google, domaini geri almak için ne kadar para ödediğini açıkladı.

GOOGLE.COM’U SATIN ALDI!
Sanmay Ved, Google Domains’te google.com’un satın alınmak için “müsait” olduğunu gördükten sonra şansını denedi ve tüm zamanların en ikonik domain ismini 1 dakika boyunca satın aldı. Olanları gördükten sonra Google hızlı bir şekilde satın alımı iptal etti ve sonrasında gizli bir ödül verdi.

GOOGLE’IN ÖDEDİĞİ MİKTAR İKİ KATINA ÇIKTI!
Google’ın blog gönderisinde duyurduğu üzere Google’ın ona ödeme yaptığı miktar 6,006.13 dolar. Bu miktar aynı zamanda Google’ın rakamlarla yazımını da oluşturuyor. Ved bu ödülü The Art of Living India’ya bağışladı. Bunu duyan Google ise ödenen miktarı ikiye katladı.

GOOGLE 2015 YILINDA 2 MİLYON DOLAR VERDİ!
Google paylaştığı blog göndersinde Google’ın Güvelik Ödülleri Programı’nı da detaylı bir şekilde ele alınıyor. Bu program güvenlik açığı ve bug bulan kişileri ödüllendiriyor. Gönderiye göre şirket 2015 yılında 300 araştırmacıya 2 milyon dolar vermiş durumda.> Yeni Meram >Teknoloji > Google’a bir dakika sahip oldu ve Google’dan para aldı
HABER YORUMLARI