Torku Jelifest

Google Play Müziğe beklenen özellik geldi!

  • Giriş Tarihi: 19.04.2016 15:38
  • Güncelleme Tarihi: 15:38
Google Play Müziğe beklenen özellik geldi!

Google Play Müzik severlerin merakla beklediği Podcast özelliği son güncellemeye eklendi. Podcast nedir? Google Play Podcast nasıl kullanılır?

Mutlu Akü

Google Play Müzik severlerin merakla beklediği Podcast özelliği son güncellemeye eklendi. Podcast nedir? Google Play Podcast nasıl kullanılır?

Podcast özelliği, android kullanıcılarının müzik dinleyenlerin merakla beklediği özellikler arasında yer alıyor. İOS işletim sistemlerinde kullanılabilen Podcast özelliği için Android tabanlı akıllı telefonlar için resmi açıklama yapıldı. Bugüne kadar sadece özel uygulamaların kullanılması ile yararlanılan podcast desteği, Google Play Müzik’e entegre edildi. Bu özellik ile birlikte kullanıcıların yeni müzikleri paylaşabilmesi, özel listeler oluşturabilmesi gibi pek çok işlem yapılabilecek. Peki podcast özelliği nasıl kullanılır?

Müzik dinleyicilerinin tercihleri arasında yer alan Podcast özelliğiyle özel listelerin ve yayınların hazırlaması mümkün.Özellikle yurt dışında bu yayınların paylaşılması ile sadece listeleriyle dahi popüler hale gelen kişiler bulunuyor.

Ancak Türkiye’de henüz bu özellik henüz aktif hale gelmedi. Podcast özelliğiyle ilgili edinilen bilgiye göre Google Play Müzik kullanıcıları için kullanımı oldukça kısıtlı. Türkiye’de etkin hale gelmeyen Podcast özelliğinin ise ne zaman aktif hale geleceği merak konusu oldu. Ancak bu özelliğin Türkiye’de ne zaman kullanılacağıyla ilgili henüz net bir tarih yok. Bu duruma tepki gösteren Android kullanıcısı, uzun zamandan beri beklenen bu özelliğin Türkiye’de henüz aktif hale gelmemesinin büyük bir eksiklik olduğu, pek çok kullanıcının henüz özelliğin aktif hale gelmediğini belirtti. Podcast özelliğinin tüm telefonlara gelmemesi büyük tepki oluşturdu. Podcast özelliğinin Türkiye’de ne zaman etkin hale geleceği ise şuan için merak konusu.

(Haber7)> Yeni Meram >Teknoloji > Google Play Müziğe beklenen özellik geldi!
HABER YORUMLARI