Torku Jelifest

Google arama sonuç rengini değiştiriyor

  • Giriş Tarihi: 10.05.2016 14:28
  • Güncelleme Tarihi: 14:29
Google arama sonuç rengini değiştiriyor

Google, bu zamana kadar arama sonuçlarını mavi renk ile gsöterirken, çok yakında arama sonuçlarının siyah olacağı yönünde bir iddia ortaya atıldı. Dünya devi Google'ın arama sonuçlarını listelediği sitelerin rengi siyah olması için çalışmalara başlanmış....

Mutlu Akü

Google, bu zamana kadar arama sonuçlarını mavi renk ile gsöterirken, çok yakında arama sonuçlarının siyah olacağı yönünde bir iddia ortaya atıldı. Dünya devi Google’ın arama sonuçlarını listelediği sitelerin rengi siyah olması için çalışmalara başlanmış….

Google’ın arama sonuçlarını siyah yapacağı yönünde çıkan, bu söylentilerin kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanması ve yeşil renk olmasının daha uygun olacağı yönündeki söylentiler ile ilgili Google henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

Google’ın arama sayfasında işin tasarım boyutunu ise yıllardan beri değiştirmediğini görüyoruz. Bildiğiniz üzere Google aramalarında listelenen Web sayfalarına ait linkler eğer Çin’de değilseniz mavi renkte görünüyor.

Daha önce tıklanan linkler de yine mavinin farklı bir tonunda karşımıza çıkıyor. Ancak görünüşe bakılırsa Google tasarım tarafında önemli bir değişime imza atmak üzere.

google-arama-sonuc-rengini-degistiriyor-2

Arama Sonuçları Artık Siyah Renkte Olacak
Yeni düzende Web siteleri artık siyah renk düzeninde karşımıza çıkacak. Google, arama sonuçlarında linklerin siyah renkte görünmesi sürecini şimdilik bazı kullanıcılar için devreye almış durumda.

Yeni renk düzeninin tüm dünyada ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat kullanıcıların Google cephesinde yapılacak köklü değişikliğe alışması zaman alacak. İlk gelen tepkiler ise alışma sürecinin beklenenden daha da uzun süreceğini gösteriyor.

Başta Twitter olmak üzere birçok platformda kullanıcılar arama renk düzenin değişmemesi gerektiğini ifade ederken, mavi rengin geri gelmesi yönünde ufak çaplı kampanyalar da başlatmış görünüyorlar.> Yeni Meram >Teknoloji > Google arama sonuç rengini değiştiriyor
HABER YORUMLARI