Ruşeym Torku

Gönül Elçileri Çocukların Gönlünü Fethetti

  • Giriş Tarihi: 24.04.2013 17:01
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Gönül Elçileri Çocukların Gönlünü Fethetti

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan tarafından yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara özel “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlandı.

Why Note!?

Kutlamaya Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in eşi Hatice Gökbel, Genel Sekreter Fazilet Uyar, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin’in eşi Emine Şahin, SÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı’nın eşi Derya Sarı, gönül elçileri projesinde yer alan akademisyenler ile gönüllüler katıldı.
Hastane okulunda düzenlenen kutlama tedavi gören çocukların film gösterimi ile başladı. Ardından SÜ Dilek Sabancı Konservatuvarı öğrencileri mini bir konser verdi.
Tedavi gören çocuklarla ilgilenen Hatice Doğan, çocuklarının anneleriyle sohbet edip, geçmiş olsun dileklerini iletti. Çocuklara hediyeler dağıtan Hatice Doğan, “Hasta olsanız da okuldan kaçmak yok, bakın okulu getirip hastanenin içine koyuyorlar” dedi.
Hatice Gökbel de çocuklarla tek tek ilgilenerek, hastanedeki çocukları daha sık ziyaret edeceklerini ifade etti. Hastanede tedavi gören ve maddi durumu iyi olmayan çocuklara ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten Gökbel, bu konuda hastane yöneticilerinden yardım istedi. Kutlamaya renk katan palyaço ise çocukları eğlendirerek, onlara elma şekeri dağıttı.
SÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, ise hastanede tedavi gören bütün çocuklarla yakından ilgilendiklerini belirterek, “Burada tedavi gören bütün çocuklarla ilgileniyoruz. Ancak onların en çok sevgi ve ilgiye ihtiyacı var. Hastane dışından gelip bu tür etkinlikler düzenlenmesi çocukları çok mutlu ediyor. Gönül elçilerine gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Kutlamadan sonra doktor ve hemşirelere gönül elçileri projesi hakkında bilgi veren Hatice Doğan, “Bu servise ziyareti normal şartlarda çocukların sağlık sorunları nedeniyle doğru bulmuyorum. Fakat burası sadece Konya’ya değil tüm bölgeye hizmet eden bir yer olduğu için oldukça önemli. Bu yüzden hocalar hastaların eksiklerini gönül elçilerine bildirmekten çekinmemeli. Çünkü hastalar ve yakınları aylarca burada kalıyor. Ayrıca kanser hastalığı uzun süreçli bir tedavi gerektirdiği için maddi ve manevi olarak insanları tüketmektedir. Bu nedenle hemşire ve doktorlarımız ihtiyaç sahibi hastaları bizlere bildirirse, gönül elçileri aracılığıyla onlara yardımcı olabiliriz” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Gönül Elçileri Çocukların Gönlünü Fethetti
HABER YORUMLARI