kapat

Gırgır dergisinden ‘berbat’ yanıt!

  • Giriş Tarihi: 17.02.2017 10:15
  • Güncelleme Tarihi: 10:15
Gırgır dergisinden ‘berbat’ yanıt!

Sözcü Gazetesi'nin dergisi Gırgır, son sayının kapağında Hz. Musa'ya hakaret etti. Daha önce de birçok kez Müslümanları ve İslamı hedef alan dergi ekibi, Hz. Musa'ya ettikleri hakareti 'yorgunluk ve uykusuzluk' ile açıkladı. Sosyal medya kullanıcıları 'gırgırdergisikapatılsın' hashtagiyle kampanya başlattı.

Sözcü Gazetesi’nin ‘mizah’ dergisi Gırgır, son sayısıyla bir kez daha saygısızlık yaptı. Dergi kapağında yer alan karikatürde Hz. Musa’ya yöneltilen hakaretler, derginin İslam düşmanlığını gözler önüne serdi. Daha önce de birçok kez Müslümanları, İslamı ve Peygamberleri hedef alan çalışmalar yapan ve bunları yayımlamaktan çekinmeyen Gırgır ekibine sosyal medyadan binlerce tweet atıldı.

On binlerce ‘kapatılsın’ tweeti atıldı

Bunun bir nefret suçu ve saygısızlık olduğunu savunan sosyal medya kullanıcıları ‘ gırgırdergisikapatılsın ‘ hashtagiyle binlerce tweet atmaya devam ediyor.

Dergi ekibi, bu geceden itibaren özellikle sosyal medyadan gelen tepkiler ve basına yansıyan haberlerden sonra bir açıklama yaptı. Attıkları tek tweetle özür dileyen Gırgır ekibi, karikatürün ‘yorgunluk ve uykusuzluk’ nedeniyle fark edilmeden basıldığını iddia etti. Dalga geçer gibi yapılan açıklamadan sonra sosyal medya kullanıcıları, Gırgır dergisine 2013 yılında Hz. Musa’ya ettiği hakaretleri hatırlattı.

Gırgır Dergisi tarafından atılan o tweet:

Yeni Şafak


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Gırgır dergisinden ‘berbat’ yanıt!
HABER YORUMLARI