Torku Jelifest

Genel seçime doğru Konya

  • Giriş Tarihi: 13.02.2015 16:40
  • Güncelleme Tarihi: 16:40
Genel seçime doğru Konya

CHP Konya Milletvekili aday adayı Hüseyin Arı, “Milletin özlem duyduğu, milletin gerçek söz sahibi olacağı ileri bir demokrasiyi ancak CHP yerine getirecek” dedi.

Arı, partisinin il binasındaki toplantıda, Türkiye’de milletin yıllardır kural ve kurumları işletilen gerçek bir demokrasiye kavuşamadığını söyledi.

Türkiye’de 27 Mayıs 1960 askeri darbesiyle demokrasiye son verilerek 40 yıllık anti-demokratik darbeli vesayet düzenine milletin mahkum edildiğini savunan Arı, şunları kaydetti:

“Bu vesayet düzeninde demokrasinin temel ve evrensel kuralları maalesef yok edilmiştir. Millet iradesine dayanan ve hür ortamda yapılmış henüz bir anayasamız yoktur. Milletin vekilini gönül rahatlığıyla seçebilmesi engellenmiştir. Maalesef vekiller Ankara’dan liderler tarafından seçilerek onların iradesine bırakılmıştır. Dünyada hiçbir demokraside böyle haksız bir tarzda milletin hazinesinden yardım yapılmamakta, siyasi partiler dernek niteliğinde olup üyelerinin belirtilen nispette yaptığı bağışlarla seçim bütçesi oluşturmamaktadırlar.”

“Milletin özlem duyduğu, milletin gerçek söz sahibi olacağı ileri bir demokrasiyi ancak CHP yerine getirecek” diyen Arı, bunun CHP’nin birinci derece sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Mart başında CHP Konya teşkilatından davet alması üzerine CHP saflarına dahil olduğunu anlatan Arı, “O günden itibaren demokrasi mücadelemi devlet ve siyasi tecrübem ile CHP’de sürdüreceğim. 7 Haziran seçimlerinde aday adayı olduğumu Konyalı vatandaşlarıma duyurmaktan mutluyum” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > Genel seçime doğru Konya
HABER YORUMLARI