• Konya11 °C

Ümit SÜRMELİ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ümit SÜRMELİ

GENÇLİK İLKÖĞRETİM OKULU’NA TEŞEKKÜR,

15 Şubat 2013 17:51

Çevre Bakanlığı’nın 2004-2006 yıllarında uygulamaya koyduğu tüm eksiklerine rağmen içinde 'Hayvan Haklarını' yok saydırmayan uygulamaların olduğu 5199 sayılı yasa, devletin tüm kurumlarına hayvanların korunması ile ilgili görevler verdi.

Yazılı ve görsel basına en az ayda bir kez, hayvanların korunması ile ilgili yayın yapma ve program yapma yükümlülüğü verildi. Ama ne yazık ki kendini çıkar rüzgarına kaptırmış, ayakta durabilmek için her türlü olumsuz gidişi perdeleyen yazılı ve görsel basınımız böyle bir yükümlülüğe sırtını döndü.

Sahibi tarafından çok kötü eğitilen köpeklerin verdikleri hasarlar abartılarak sunulurken, aç kalan kurtların, ayıların her canlı gibi yemek peşinde koşarken onların vahşi hayatın bir parçası olduğunu unutanların gördükleri zarar abartıldı, eli silahlı masum hayvanlara zevk için ateş eden sertifikalı katillerin, doğaya verdikleri zararlar hiç gündeme gelmedi.

Konya’da parklara bırakılan aşılı, kısırlaşmış köpeklerle ilgili şikayet bir basın organınca basılıyor, köpeklerin o parkta merhametsiz, yüreğinde tanrı sevgisi, yaratılan sevgisi olmayan insanların yaptıkları eziyetlere ve uğradıkları eziyetlere hiç yer verilmiyordu.

Devletin görev verdiği kurumlardan biri de Milli Eğitim kurumlarıydı.

Konya İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz; hiç aksatmadan il hayvanları koruma kurullarında müdür yardımcıları düzeyinde katılım sağlamış ve alınan tüm kararları uygulamışlardır.

Kendilerine hassasiyetleri ve görev bilinçleri, yasalara saygıları, alınan kararlara titizlikle uyarak öğrencilerde doğa sevgisini, çevre bilincini geliştirme de sağladıkları başarılı çalışmalarından dolayı tüm sessiz canlar adına şükranlarımızı iletiyorum.

İşte böyle bir kurumun doğa konusunda dernek çalışmalarımızı yakından izleyen ve artan yemek ve ekmeklerle de bu sessiz canlara her zaman ulaşan, barınak ziyaretleri ile süt yardımı yapan bir okulu var.

Gençlik İlk Öğretim Okulu bu yıl tüm destek çalışmalarına bir yenisini ekleyerek, 2013 yılı için çıkardıkları takvimlerini çok şirin çok sevimli hayvan resimleri ile süslemiş.

Bu güzel, özel ve duyarlı çalışmalarını bütün kurumların örnek almasını diliyor, Gençlik İlk Öğretim Kurumu’nu da bu çalışmayı gerçekleştiren başta sayın müdürlerini, yardımcılarını, emeği geçen tüm öğretmenlerini kutluyor, bizlere tanrının bir emaneti olan bu sesiz canlar adına şükranlarımızı sunuyorum.

Bu yazı toplam 501 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
KONYA HABERLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Yeni Meram | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 332 345 24 24 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA