YAZARLAR

Gençlere güven aşılayın!-Özge Karayılan-Yeni Meram Gazetesi

Ülkemizin belki de en büyük problemi bu. En büyük zenginliğimiz olan gençliği harcayıp bitiriyoruz.

Geleceğimizi çöpe atıyoruz ve hep ileri gitmeyi planlıyoruz.

Evet yaptığımız en büyük yanlış gençlerimizi yetiştirememek.

Şöyle bir sokağa çıkın, yada etrafınıza bir bakın. Gençler ne durumda fark ediyor musunuz.

Hepsi karamsar, umutsuz. Gelecekle ilgili güzel hayalleri yok. Hepsi gelecekten, hayattan, yaşamaktan korkuyor.

Sizde karşılarına geçip –gençlik bitmiş, bizim zamanımızda böyle miydi, geleceğimiz size kaldıysa vay halimize- deyip gençliğin üzerine bir çizgi daha atıyorsunuz.

Çocuklarımız daha küçücük yaşlarda sınav maratonuna sokuyoruz. Onlara belki iyi bir gelecek vermek istiyoruz ama görüyoruz ki bir yerlerde bi yanlış var.

Çalışıyoruz, emek harcıyoruz, yıllar geçiyoruz elimizde diplomalarımız oluyor ama –mutluluk- denen sihirli kelimeyi kaybediyoruz. Bazılarımız hayatımız boyunca karşılaşamıyor bile.

Yıllarca güzel bir mesleğin hayalini kuruyoruz ama birçoğumuz o büyük şirketleri bırakın küçük bir işletmenin bile kapısından giremiyor. Yıllarca işsiz, umutsuz ya da komik rakamlarla ayakta kalabilmek için çalışıyoruz.

Siyasi görüşünüz ne olursa olsun hiç fark etmez ama geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aslında bu konu ile alakalı çok güzel bir cümle kurdu. “15 Temmuz gecesi tankların altına yatan gençleri bir kenara bırakamazsınız. Hiç çekinmediler, yılmadılar; dediler ki gün bugün an bu an. Önce neslimize güveneceğiz, inanacağız ve bu gençlik bunu yapar bileceğiz.”

Evet sizin o beğenmediğiniz gençlik 15 Temmuz gecesi hiç düşünmeden tankların önüne yattı.

Sizce şimdi de sıra sizde değil mi? Hep eleştirmek yerine biraz hoşgörülü davranamaz mısınız? Unutmayın gençler sizin çocuklarınız, gelecekteki Türkiye’nin mimarları. Onları yıpratmak yerine birazcık kendilerine güvenmelerini sağlayamaz mısınız.

Ben eminim ki bizim gençlerimiz yaşanan her olayın bilincinde. Farklı görüşlere sahip olabilirler ama hepsi ülkesine aşık. Hiçbiri vatanına ihanet etmez. Onların istediği tek şey var aslında -kendilerine güvenmeniz-. Siz onlara güvenirseniz ülkemiz geleceğe emin adımlarla ilerleyecektir.

Mutlu hafta sonları…

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Gençlere güven aşılayın!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.