Torku Jelifest

Genç yazarlar Piri Reis’e konuk oldu

  • Giriş Tarihi: 26.04.2016 15:11
  • Güncelleme Tarihi: 15:11
Genç yazarlar Piri Reis’e konuk oldu

Konya Lisesi Edebiyat Öğretmeni Raşit Keskin ve Piri Reis İlkokulu 2-F Sınıf Öğretmeni Ayşe Ceran ortak bir projeye imza attı.

Konya Lisesi Edebiyat Öğretmeni Raşit Keskin ve Piri Reis İlkokulu 2-F Sınıf Öğretmeni Ayşe Ceran ortak bir projeye imza attı. “Gençliğime ve Çocukluğuma Mektup Yazıyorum” isimli projede önce ilkokul çocukları liseli ağabey ve ablalarına mektup yazdılar. Mektupları okuyan Konya Liseli öğrenciler ise Piri Reis İlkokulu’na ziyarete gidip, mektup arkadaşlarıyla tanıştılar. Konya Lisesi öğrencileri, okul resim öğretmeni Rengin Temel ile birlikte yaptıkları resmi Piri Reisli miniklere hediye etti.

Konya Lisesi Edebiyat Öğretmeni Raşit Keskin, “Öyle bir proje ki çocuklar büyüdüklerini hissetti, liseli gençler ise çocukluklarına geri döndüler. Okulumuzda yaptığımız ‘Ayaklı Kitap’ projesini Ayşe öğretmenimle de istişare ederek 2-F sınıfında uygulamaya başladık. Bu uygulama ile minik öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını ilerletmesini amaçlıyoruz” dedi. Ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirten Ayşe Ceran da, “Böyle bir projede bize destek veren Raşit hocama, Okul Müdürümüz Osman Saadettin Çelikel ve Konya Lisesi Müdürü Zübeyir Yavuz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Miniklerle böyle bir organizasyonda birlikte oldukları için çok mutlu olduklarını belirten liseli genç yazarlar da, bu tür faaliyetlerin devam etmesi temennisinde bulundular.

genc-yazarlar-piri-reise-konuk-oldu-2> Yeni Meram >Konya > Genç yazarlar Piri Reis’e konuk oldu
HABER YORUMLARI