Torku Jelifest

Genç adamın sosyal medyada verdiği bu cevap gündem oldu

  • Giriş Tarihi: 14.04.2015 15:15
  • Güncelleme Tarihi: 15:15
Genç adamın sosyal medyada verdiği bu cevap gündem oldu

Ali Uçar 28 yaşında. Ali'yi dünden beri neredeyse herkes tanıyor. Sebebi ise, onun metroda fotoğrafının çekilip sosyal medyada paylaşılması.

İzmir’de yaşayan Ali’nin fotoğrafını çekip paylaşan kişi, onun kitap okumasını ”kız tavlamak” için nitelendirdi.  Ali Uçar bir gün bu fotoğrafa denk geldi ve kendi Facebookhesabından açıklama yaptı. Bu açıklamanın üzerine Ali Uçar’a destek mesajları geldi.

Ali Uçar açıklamasında kendini şöyle anlattı, ”Arkadaşlar fotoğraftaki kişi benim ve hiç utanmıyorum karşımda oturan kızın namusuna bakmadığım için… Ben cebi çok zengin biri değilim hatta ilkokul altı terkim, annem babam ayrı ama ben toplumun huzurunu kaçıran bir serseri olmadığım için utanmıyorum. Elbisem kirli, terliğim bindiğim metroya uygun değil, zihnimi kirletemiyorum… Param yettiğince kitap alıyorum, kütüphaneye gidiyorum…”

Ali Uçar’ın bu açıklaması sosyal medyada hızla yayıldı ve destek mesajları almaya başladı. İnsanlar Ali’ye kitap hediye etmek istediklerini söylediler.

verdigi-cevapla-sosyal-medyada-gundem-oldu

Ama Ali bunu da kabul etmedi ve bir açıklama daha yaptı, ”Bana kitap vermeyi yahut hediye etmeyi düşünen arkadaşlar ben cebimdeki parayı kitapçıya vererek mutlu oluyorum çünkü ben o kitaba ücret ödersem yazarı kazanacak, yayın evi kazanacak matbaada çalışan insan kazanacak stantta duran öğrenci arkadaşımız ve kitapçılar kazanacak ve çoğalacağız.”> Yeni Meram >Güncel > Genç adamın sosyal medyada verdiği bu cevap gündem oldu
HABER YORUMLARI