YAZARLAR

***

“HAYAT bir kumardır ve gerçek kumarbazlar hiçbir zaman tüm kartlarını göstermezler.”

***

SUİSTİMAL…

Geçtiğimiz ay Alanya-İstanbul arasında yapılan Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunda, genel bireysel klasmanda birinci olan ve Konya Torku adına yarışan Bulgar Ivalio Gabrowski‘nin doping testinin pozitif çıktığı açıklanmış. Bu, sporda çirkinliğin zirvesidir. Sporda iyi niyeti suistimaldir.

İlk cezayı Anadolu Selçukluspor yöneticileri derhal vermelidir. Bisiklet Federasyonumuz ile Avrupa, zaten biletini kesecektir. Konya’nın imajını bir kez daha ayaklar altına seren Gabrowski, saniye zaman kaybetmeden ülkesine gönderilmelidir.

***

GEÇ KALMAK…

Torku Konyaspor’da futbolcular 2 gün izinli… 3’üncü dönem kampı Pazartesi günü, “uğurlu geldiği”ne inanılan Bolu Koru Otel’de başlayacak. Aslında kamp yeri ile süresi sporseverler ve özellikle taraftarlarımız arasında çok önemsenmiyor. En önemli konu nokta transferler.

Robak ve Kere’nin isteklileri çıkacak mı? Çıkmazsa çıban olarak kalacaklar mı! Çünkü Angelov ile Zeytuni’nin transferleri Kere ve Robak’a bağlı. Buna göre Konyaspor’un da şu anda eli-kolu bağlı!. Semih sorunu hangi safhada, defansa ve orta alana birer futbolcu dışında başka hangi mevkiye-mevkilere transferler yapılacak?

Bütün bunlar soru işareti. Çünkü, 1. Lig’de diğer kulüpler transfer çalışmalarına olanca hızıyla devam ediyorlar. Biz ise geç kalmaya devam. “Geç olsun, güç olmasın” ama… “Atı alan da Üsküdar’ı geçiyor!” Şurası da bir gerçek, Konyasporlular Derneği Başkanı sn. Ekrem Coşkun’un belirttiği, hepimizin de bildiği gibi Konyalılar Konyaspor’a yeterli desteği vermiyor; kulüp, 5-6 yöneticinin sırtında gidiyor.

***

İHRAÇ EDİLEBİLİRLER

Gördünüz İskoçya Premier Ligi ekiplerinden Glasgow Rangers’ın başına geleni…

Acımadılar, 3. Lig’e düşürüverdiler. Çünkü, oralarda spor ahlakı bu.

Ya bizde?. Borç yükü olsa hikaye. Hesabına kitabına uydururuz biz!

Ama onlar kül yutmuyor işte. Damdan düşürür gibi düşürüyorlar.

Bakınız Beşiktaş, “Para yok” diyerek büyük erkekler voleybol şubesini bir yıl süreyle kapattı. Pekii, böyle bir kulübünün diğer branşlardaki finansmanı sizce yeterli gelir mi? Ya da ‘öte yandan’ şöyle soralım: BJK’yı çıkmaza sürükleyen kimdi? Dönemin başkanı Demirören’di. Yani, bugünün federasyon başkanı. “Evet efendimciler”den biri. O’nun federasyonu, Beşiktaş’ın mali çöküşünü seyrederken, cezayı UEFA kesti.

Beşiktaş gibi bütçesinde denge sağlayamayan, vergi-sigorta borçlarını ödeyemeyen, uçan kuşa borçlanan, futbolcu alacaklarını sürekli aksatan, fiyat indirimine rağmen yine de zamanında veremeyen onlarca kulüp var ülkemizde…

Gelip inceleyecekler, çoğu kulübümüze Glasgow Rangers örneği ağır cezalar verecekler.

“Türkiye’yi geçelim” desek bile ülkemiz futbolunun UEFA ile FİFA’daki geleceği karanlık.

***

ZEKALAR SAVAŞIRKEN…

İspanya’lı ünlü bir futbolcunun güzel bir karısı vardır. Karısı bir süre ortalıkta görünmeyince komşuları polise telefon etmiş ve “Futbolcunun karısı ortalıkta yok. Karısını öldürmüş olabilir” diyen komşuların ihbarını değerlendiren polisler, kadının ölmüş olduğu kanaatine vararak futbolcuyu tutuklamışlar.

Mahkeme günü gelmiş. Ünlü futbolcu çok para vererek bir avukat tutmuş. Avukat müvekkilini savunmak için hakime demiş ki: “Hakim bey, müvekkilim suçsuzdur. Birazdan içeriye karısı gelecek, kapıya bakın…” Herkes kapıya bakıyormuş. Hakim, “Hani kadın?” diye sormuş.

Avukat şöyle cevap vermiş: “Siz dahi inandınız kadının yaşadığına ve kapıya baktınız.”

Hakim kararını açıklamış: “Futbolcunun karısını öldürdüğü ve 15 yıl hapsine…”

Avukat çıkışta hakime sormuş, “Neden böyle bir karar verdiniz?. Oysa ki, siz de kapıya bakmıştınız.” Hakim yanıtlamış: “Baktım ama, benim baktığımda müvekkiliniz kapıya bakmıyordu.”

> Yeni Meram >Yazarlar > Gelecek
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.