YAZARLAR

Seydişehir Belediyesi sessiz sedasız ilçenin en büyük alt yapı yatırımını tamamladı.

Kamu kurumlarında hizmette süreklilik, verimliliğin artması ve kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için son derece önemlidir. Ülkemiz yıllardır bir önceki yönetimlerin yaptığı yatırımları eleştiren, bozan yöneticilerin savurganlığını yaşadı.Bunun sonucu olarak da çok büyük maddi ve zaman kaybı yaşadı.

Hepimiz çok iyi hatırlarız. Seydişehir yıllarca su sıkıntısı çekti. Planlı su kesintileri yaşadı. Bunun sonucu da başta çocuklarımız olmak üzere hepimiz zaman zaman ciddi hastalıklarla maruz kaldık.

Bu durumu gören önceki Başkan İbrahim Halıcı su sıkıntısını gidermek amacıyla bir dizi çalışma başlattı.

Çalışmalar çerçevesinde Çaltepe’de ilçenin uzun yıllar su ihtiyacını karşılayacak zengin su kaynaklarını Seydişehir’e kazandırdı.

Daha sonra göreve gelen Başkan Abdulkadir Çat, hizmette sürekliliğe verdiği önem çerçevesinde “Geleceğe Yatırımı” devam ettirdi.

Belediye önce dört Yol Kavşağı’ndan Çaltepe Mevkii’ne kadar uzanan 9 kilometrelik isale hattı çalışmasını, akabinde de 2,5 kilometrelik terfi hattı çalışmalarını tamamladı.

Seydişehir halkının 11.5 kilometrelik hat döşeme çalışmalarından haberi bile olmadı.

Devamında ise kuyulardaki suyun şebekeye verilebilmesi için elektrik hattı çekildi. Sonrasında da Kaymakam Kemal İnan, Garnizon Komutanı Mehmet Oyanık, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ve beraberindekilerin katıldığı bir törenle pompaj işlemine başlandı.

Ankara Hıfzısıha Kurumu’ndan alınacak son rapordan sonra içme suyu şehir şebekesine ve Organize Sanayi Bölgesi’ne bağlanarak halkımızın kullanımına sunulacak.

DEDİKODU ÜRETMEYİ BIRAKMALIYIZ

Belediye Çaltepe’de bulunan suyun pompajına başlayıp, konu da basında yer alınca bazı kimseler “İçme suyumuzun kalitesi bozuldu. Çaltepe’deki su kaliteli değil” şeklinde dedikodu yapmaya başladı.

İnsaf diyorum, Çaltepe’deki su henüz şebekeye verilmedi. Dedikodu üretenler böyle hareket ederek art niyetli olduklarını göstermiyor mu?

Edindiğim bilgiye göre yeni su kaynakları Kasım ayının ilk haftasında şehir şebekesine bağlanacak. Dedikodu üretmeyi bırakalım, insan yalan söylerken, iftira atarken bile insaflı olmalı değil mi?

100 YIL SIKINTI YOK

Seydişehir’in en az 100 yıl içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan proje tamamlandı. Belediye yaptığı yatırımlarında kaliteyi ve halk sağlığını ön planda tuttu. İlçemize ve halkımıza güvenle kullanabileceği içme suyunu sağlamak için Seydişehir tarihinin en büyük altyapı projesine imza attı.

“Su kaynaklarımızda uzun vadede ihtiyaçlarımıza cevap verecek tedbirlerini aldı, gerek mevcut kaynaklarımızın korunması, gerek suyun sağlıklı şekilde halkımıza ulaştırılması için çalışmalarını tamamlandı.”

KUĞULU 50 YIL ÖNCESİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞACAK

Bu büyük projenin diğer bir amacı ise sadece ilçemizin değil İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nin cazibe merkezi olan Kuğulu Piknik Alanı’ndan alınacak suyu en aza indirecek, Kuğulu Göleti’nde yılın 12 ayı su seviyesi yüksek olacak. Kuğulu, yıllardır özlemini duyduğumuz 1960’lı yıllardaki gibi görünümüne ve güzelliğine kavuşacak.

Böylece hem halkımız sağlıklı içme suyuna, hem de Kuğulu Park 50 yıl önceki konumuna, yani kuş ve balık cennetine kavuşmuş olacak.

Geleceğe yatırımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hepsinin ellerine sağlık…

> Yeni Meram >Yazarlar > Geleceğe Yatırım
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.