YAZARLAR

***

“SAKA su satmak için susuz ev arar. Yokluğa dikkat et, onda çok hikmetler var.”

***

“YALAN” DEYİN

İnançlı kesimi yaralayan söz ve icraatlar…

*

-KAPALIÇARŞI’da, İstanbul BŞ. Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın misafiri yabancı belediye başkanlarına ilahi eşliğinde içki ikram edildi. Topbaş, toplantıya katılan belediye başkanlarına 14.04.2007’de yemek verdi. “Birlikte Yaşamak Konseri”ndeki, ‘Demedim mi demedim mi? Gönül sana söylemedim mi?’; ‘Allahu Allah’ ve ‘Aşkın Ateşinde Yanalım Dost Dost’ isimli ilahiler söylenirken içkiler su gibi aktı. Suudi Arabistan’ın Uhud, İran’ın Tebriz Belediye Başkanı, Sudan, Nijerya ve Endonezya gibi ülkelerden gelen belediye başkanları yemeklerini tamamlamadan çarşıdan ayrıldı.

-Antalya’da “Dinler Bahçesi” açıldı. Urfa’ya da, “Dinler Parkı” açmaya kalktılar, tepkiler üzerine proje “Halepli Bahçe” adıyla değiştirildi.

-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Ayasofya turizme açılmış, ‘tekrar camiye çevirelim’ demek gereksiz bir polemik” dedi.

-Rotaryen toplantısına katılan ilk Başbakan Erdoğan’dı.

-Bülent Arınç Rotaryenlere, “Siz veren elsiniz, öpülecek elsiniz” dedi ve Rotary plaketini Bölge Guvernörü’nün elinden aldı.

-Avrupa Birliği mevzuatına uygun Domuz, kasaplık hayvanlar arasına alındı.

-Zina suç olmaktan çıkarıldı.

-Başbakan, “Çocuğum işsiz” diyen vatandaşı “Senin çocuğun da işsiz kalsın! Otur, otur! Bana kişisel sorunlarını getirme!” diye azarladı.

-“Lan… Sus… Ananı al git” diyen başbakanın arkadaşları da benzer üslupla konuştular. Tarım Bakanı çiftçilere, “Gözünüzü toprak doyursun” dedi.
-Bazı köylerde İlköğretim 1. sınıf öğrencilerine dağıtılan “Okuma-yazma öğreniyorum” kitaplarında 13 ve 15. sayfalarında haç işareti bulunan, 3 çocuğun kilisede aldığı eğitimi ve kilise dualarını gösteren fotoğraflar kullanıldı. AB destekli bu kitaplar, ücretsiz dağıtıldı.

-2005’te onaylanan 5. sınıf Din Kültürü kitaplarında, “Kelime-i Tevhid, Lailahe illallah’tır” deniyor, “Muhammeden Rasulullah” ifadesi yok.
-Erdoğan, başörtülüleri 3-5 ağaca benzetti: “Geneli kucaklamak durumundayız. Ormanı düşünelim, oradaki birkaç ağacı değil. Türkiye’de yapılan kamuoyu araştırmalarının bu konudaki neticeleri çok net ortadadır” dedi.

-Bülent Arınç: “Başörtü meselesi namus meselemiz. Çözmek namus borcumuz” dedi.

-Zamanında başını açmadığı için okullarını bitiremeyenlere bir fırsat tanındı. Erdoğan sorunu çözdü: “Peruk taksınlar girsinler.”

-Şubat 2003’te “Bu davayı geri çekmem bütün kadınlara hakaret olur” diyen Hayrunnisa Gül, bir yıl sonra AİHM’deki başörtüsü şikayetini geri çekti.

-Başbakan Erdoğan: “Başörtüsü konusunda hiçbir yerde, kimseye söz vermedim. Vaat etmediklerimizi edilmiş gibi gösteren, provake edenler var” dedi.

-Yabancılara toprak satışına izin verildi.


-İsrail’li Şimon Peres “AKP Türk lokumu” dedi.

-Son 4 yılda yıllık ortalama 546 bin dosya zaman aşımından düştü, kredi kartı sayısı 51 milyonu aştı.

-Ezan sesinin kısılmasına genelge yayınlandı.
-Borçlularımızın sayısı 4.4 kat arttı.
-Bankacılığın % 51’i yabancılara geçti.

Bütün bunlar yalansa ve cesaretiniz varsa “Yalan” deyin…

Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, yarın Konya’mızda…

Hoş gelir, sefalar getirir.

Hazır gelmişken yeni sivil hava alanımızı, tramvay vagonlarımızı, Teknik Üniversitemizi ve yeni stadımızı da görmesini arzu ediyoruz!

> Yeni Meram >Yazarlar > Geçmişten toparlamak (2)
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.