YAZARLAR

***

“VİCDAN, saadet ve azaplarımızın ahirette de kaynağıdır.”

***

CESARETLİYSENİZ “YALAN” DEYİN

İnançlı kesimi yaralayan söz ve icraatlar.

-Başbakan Erdoğan bir Amerikan gazetesine yazdığı makalede Irak’a savaşa giden ABD’li askerlere dua etti: “Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
-Dönemin Dışişleri Bakanı Gül:
“Dünya barışını korumak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar çocuklarını feda etmişlerdir.”

-Dönemin ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz: “Biz Irak’a müdahale konusunda tereddüt ediyorduk, Tayyip Erdoğan bize cesaret vermiştir.”

-Erdoğan, AJC örgütünden “cesaret ödülü” alan 10 kişi içinde Yahudi olmayan tek kişi.
-Irak’ta askerlerimizin başına çuval geçirildi. Olay sonrası “ABD’ye nota verecek misiniz?” sorusuna Başbakan “Bu, müzik notası değil” diyerek cevap verdi.

-Sözde Ermeni Soykırımı’nda Dışişleri Bakanlığı yetersiz kaldı. Ermeni Soykırım Yasası’nı kabul eden ülkelere İsviçre, Slovakya, Hollanda, Polonya, Litvanya, Arjantin eklendi.

-1 Mart Tezkeresi reddedilmesine rağmen, bir genelgeyle ABD savaş araçları Türkiye üzerinden Irak’a nakledildi. Tezkereye ‘hayır’ diyen milletvekilleri, bir sonraki seçimde aday gösterilmedi.

-92 milyar dolarlık bir kayıp faturasını gündeme getiren Ankara’ya Amerika, Türk ekonomisine destek güvencesi verdi.

-CIA’nin işkence uçakları, hava sahamızı ve hava limanlarımızı kullandı.

-Erdoğan ve Gül, 29 Ekim 2004 tarihinde AB Anayasası’nı imzaladılar. Hem de nerede?.. “Bütün Türkler yok edilmeden Hıristiyan dünyası rahat etmeyecek” diyen Papa Cixtus’un heykeli altında.

-Bugünün Başbakan Yardımcısı Ömer Çelik, kadınları tecavüze uğrayan ve ülkesi işgal edilmiş Iraklı direnişçilere “Katiller sürüsü!” dedi.

-Erdoğan’ın dönemin danışmanı Cüneyd Zapsu, Amerikalılara Tayyip Erdoğan hakkında, “Bu adamı kullanın!” dedi.
-En büyük ortaklarından biri Yunan Kilisesi olan National Bank af Greece, ülkemizden banka satın aldı.

-Cami kelimesi ‘ibadethane’ olarak değiştirilerek apartman kiliselerinin önündeki yasal engel kaldırıldı.
-“Kur’an Kursu Yıkımı” ülke tarihinde bir ilk oldu. Yüzlerce polisin hazır bulunduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gözetimindeki yıkımda cemaate biber gazı sıkıldı.

-İçişleri Bakanlığı’nın emriyle Papa Jean Paul’ün ölümü nedeniyle yurtta bayraklar yarıya indirildi. Diyanet İşleri Başkanımız vefat etseydi hangi ülke bayrağını yarıya indirirdi?

-Yeni Papa 16. Benedict’in, sevgili Peygamberimizi eleştiren sözlerine ciddi bir karşılık verilmedi.
-Önce Papa’yla görüşmeyeceğini söyleyen Başbakanımız, Papa’yı uçağın merdivenlerinde karşıladı.

-Erdoğan, “Yahudi karşıtlığı utanç verici bir akıl hastalığının tezahürüdür” dedi. Sorulmaz mı: “İslam karşıtı Papa’yı düşmanca konuşmasının ardından uçak merdiveninde karşılamak nedir?”

– Dönemin Orman Bakanı Osman Pepe’nin danışmanı Tacettin Ural, yazdığı kitaba “Papa Bir Puttur” adını verdiği için Bakan tarafından istifa ettirildi.

-Eyüp Belediyesi’nin Pierre Loti kahvesinin bulunduğu tepeye “Eyüp Sultan Tepesi” adı verilmesi teklifi, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başkanlığındaki İstanbul Belediye Meclisi tarafından reddedildi.

Peki hiç mi güzel konuşma-çalışma yok?

Elbette var ve onları da yazacağız.

Zamanı geldiği zaman.

NOT: Benzine yine zam gelmiş. Adamın biri, “Sizin arabanız var mı?” sorusunu, “Ne yazık ki var!” diye yanıtlıyor. Demek ki arabası olan kişi “Temel taktiğini!” hala bilmiyor. Yani, “Beni hiç ilgilendirmez. Çünkü ben her zaman 20 liralık alırım!” demiyor…

> Yeni Meram >Yazarlar > Geçmişten toparlamak… (1)
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.