Torku Jelifest

Gaziantep’teki cinayet

  • Giriş Tarihi: 10.03.2015 20:43
  • Güncelleme Tarihi: 20:43
Gaziantep’teki cinayet

Gaziantep’te ev sahibinin Suriyeli kiracısı tarafından öldürülmesine ilişkin davanın tutuklu sanıkları hakkında tahliye kararı çıktı.

Geçen yıl Hıdır Çalar’ın Suriyeli kiracısı tarafından öldürülmesine ilişkin 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikincisi bugün görüldü.

Duruşmada mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Kasım Al Ömren, Muhammed Zeyno, Yusuf Zeynal ve Ahmet Alamad’ın ”haklarındaki atılı suç vasfının değişme ve delillerin lehlerine değerlendirilmesi ihtimaline karşın, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına, firari şüpheliler Hani, Abdo ve Yaser Alhummade kardeşlerin ise yakalanmalarına karar verdi.

Maktulun eşi Sevim, oğlu Cuma ve Oktay karara tepki gösterdi. Gaziantep Adliyesi önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Sevim Çalar, olay günü kendisinin de ölüm tehlikesi yaşadığını anlatırken, “adalet istiyoruz” dedi.

Cuma Çalar da tahliye edilen tutuklu sanıkların Suriye’ye kaçabileceğini öne sürdü. Olayın şüphelilerine artık ulaşılamayacağını ve böylelikle dosyanın kapanacağını iddia eden Çalar, şöyle konuştu:

“Babamın öldürülmesine ilişkin davada 4 tutuklu vardı. Bunların tamamı serbest kaldı. Nasıl bir adalettir bilmiyoruz. Bize, delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakıldıkları söylendi. Bu adamlar olay günü oradalardı. Bizi daha önce tehdit ettiler. Kendi aralarında daha önce konuşulmuş ve planlı işlenmiş bir cinayettir. Ama şu anda herkes serbest. Aranan 3 kardeş çoktan Suriye’ye kaçmıştır, hiçbiri Türkiye’de değillerdir. Serbest bırakılan 4 kişi de tahminime göre sabah Suriye’de olurlar.”

Olay

11 Ağustos 2014 günü Hıdır Çalar, Suriyeli aileden, Ünaldı Mahallesi Mıhcı Zekariya Sokak’taki kiraladığı evinin boşaltılmasını istemiş, talebine olumsuz yanıt alması üzerine taraflar arasında çıkan kavgada Çalar, bıçaklanarak öldürülmüştü. Cinayet zanlısı 4 kişi tutuklanmış, polis, kaçan 3 şüpheliyi ise yakalamak üzere çalışma başlatmıştı.> Yeni Meram >Türkiye > Gaziantep’teki cinayet
HABER YORUMLARI