Ruşeym Torku

‘Gazeteciler Toplumun Gözü Kulağıdır’

  • Giriş Tarihi: 9.01.2014 16:01
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
‘Gazeteciler Toplumun Gözü Kulağıdır’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, gazetecilerin..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, gazetecilerin yaptıkları işle, sosyal hayatta çift yönlü bir işlevi yerine getiren belki de tek meslek erbabı olduklarını belirterek, “zor ancak, son derece önemli bir görevi fedakârca ifa eden gazeteciler, milletimizin duyan kulağı, gören gözü, konuşan dili, yazan eli ve hak terazisinden sapmayan vicdanıdır” dedi.

“Yaptıkları iş ve üstlendikleri işlevle, millet hayatının can damarı vazifesini yerine getiren değerli gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diyen Konuk, “Modern dünyada çağdaş demokrasiler ve sosyal hayat gazeteciler olmaksızın tarif edilemez. Çünkü yönetenler ile yönetilenler, birey ile toplum, bura ile uzaklar, dün ile bugün, bugün ile gelecek arasındaki tüm yolların kavşak noktasında gazeteciler vardır.

Gazeteciler yaptıkları işle, sosyal hayatta çift yönlü bir işlevi yerine getiren belki de tek meslek erbabıdırlar. Haberleri ve gözlemleriyle topluma ayna olan, millet hayatında yaşanan olayları, hal ve tavırları ortak bir zemine taşıyan, haberdar eden, bilgilendiren ve bilgi veren gazeteciler, sosyal hayatın seyrine de kamuoyu oluşturarak, kamuoyunu geleceğe hazırlayarak katkı yaparlar. Devlet ve millet hayatının can damarlarını haber, araştırma, yazı ve yorumlarıyla sürekli açık tutan, damarların çift taraflı çalışmasını sağlayan gazeteciler, zor, meşakkatli, mesuliyeti yüksek ancak bir o kadar onurlu, bir o kadar kutsal bir mesleğin mensuplarıdırlar. Çünkü bu meslek üstlendiği işlev itibarıyla zorluklar ve yokluklar karşısında yıkılmaz, eğilmez bir irade, hak terazisinden sapmayan bir vicdan, yüksek bir karakter gerektirir. Bu duygu ve düşüncelerle, zor ancak, son derece önemli bir görevi fedakârca ifa eden; milletimizin duyan kulağı, gören gözü, konuşan dili, yazan eli ve hak terazisinden sapmayan vicdanı olan tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Gazeteciler Toplumun Gözü Kulağıdır’
HABER YORUMLARI