YAZARLAR

Gazeteci olarak her olumlu ve olumsuz olayı siz okuyuculara aktarmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Olumlu haberlerde takdir aldığımız gibi, olumsuz haberlerde ise eleştiri aldığımız bir gerçek.

Kışın en sert günlerini yaşadığımız bu günlerde kar ile ilgili yaptığımız haberler gündemi meşgul ediyor.

Bu sebeple Seydişehir-Antalya ve Seydişehir-Konya yolu ile ilgili yapılan haberler ön plana çıkıyor.

Kar yağışı ile birlikte gecenin karanlığında yola çıkıyoruz, gerek Antalya yönüne gerekse Konya yönüne doğru en az 50 kilometre giderek yol ile ilgili yaşananları aktarıyoruz.

Bu arada yolda kalan sürücülere yardım ediyoruz. İhtiyaçlarını karşılıyoruz, yetkililere haber veriyoruz, yardım istiyoruz, gerekirse araçlarını kardan çıkarmaya yardım ediyoruz.

Bu arada yaptığımız haberlerde özellikle vurguladığımız konu Seydişehir-Antalya ve Seydişehir-Konya yolunda, ulaşımda sıkıntı yaşanıyor gibi başlıklar olmasına dikkat ediyoruz.

Zira bu bölgede başta Günaydın, Dumlupınar, Mağara, Dağtur ve Zirve Dinlenme Tesisleri’nin yanında birçok petrol ve lokanta geçimini bu yoldan temin ediyor.

Ankara-Konya-Seydişehir-Antalya yolu ulaşıma açıldıktan sonra önemi her yıl artan birinci sınıf devlet yolu olma özelliğini taşıyor.

Öyle ki, yetkililerden aldığım bilgiye göre, son bir yıl içinde 4 milyonu aşkın araç bu yolu kullanarak, Akdeniz Bölgesi’nden İç Anadolu ve diğer bölgelere, İç Anadolu ve diğer bölgelerden Akdeniz Bölgesi’ne geçiş yapıyor.

Kısaca bu yolun önemini biliyoruz.

Ancak bizlerin dikkatli ve hassas olduğu kadar, yolu ulaşıma açık tutma görevi olan bazı görevliler hassas olmuyor.

Bölge Trafik ekipleri üzerlerine düşen görevi layıkıyla yapıyor. Zaman zaman İlçe Trafik ekiplerinden yardım istiyor.

Bu arada sürücülerin de dikkatli olması gerekiyor. Kış aylarında yolun konumunu bilmeyen sürücü yoktur, bu sebeple zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmadan yola çıkmayalım.

Zira aracımızı kaydırarak yolu kapattığımız zaman yolun her iki yönünde yüzlerce sürücüyü mağdur ettiğimizi unutmayalım.

BİRAZ DAHA NAZİK OLALIM

Öncelikle belirtmeliyim ki, Karayolları ekipleri kar yağışı ile birlikte temizleme ve tuzlama çalışmalarına başlıyor. Bölge Trafik ekipleri de her önlemi alıyor.

Ekipler, canla başla yolu ulaşıma açık tutmaya çalışıyorlar. Ancak; sürücülerin araçlarını kaydırarak yolu kapatmaları sırasında sürücülere bazı karayolları şoförlerinin hakaret etmesine ve kaba davranmasına şiddetle karşıyım.

Son kar yağışında böyle bir olay yaşandı. Karayolları ekibinden bir şoför sürücülere ve gazeteci arkadaşlara çok sert ve kaba davrandı, hatta hakaret etti.

Bu arkadaşımızın kullandığı kamyon kepçenin plakasını vermeyeceğim. Ama bu personeli daha dikkatli ve nazik olması konusunda da uyarıyorum.

Bu arada görevini layıkıyla yapan çalışanlar da var, onlara da teşekkürü bir borç bilirim.

Zira bizler o soğukta ve yoğun kar yağışı altında görevimizi yapmak için oradayız.

Birkaç dakikada okunan bir haberin bazen saatlerce zaman aldığını unutmayalım.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Gazeteci görevini yapıyor”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.