YAZARLAR

Seydişehir’de halkın sürekli olarak gündemde tuttuğu ve özlemle beklediği Galericiler Sitesi inşaatı tamamlandı.

Galericiler ikişerli gruplar halinde kuralarını çektiler, hazırlıklarını tamamladılar ve 29 Haziran itibariyle yeni yerlerine taşındılar.

Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Belediye Meclis Üyelerinin de bulunduğu bir ortamda sitenin tanıtımı ile ilgili bilgi vermek amacıyla bir toplantı düzenledi.

Başkan Çat; “Halkımızdan çok fazla şikayet aldığımız gerek otopark sorunu açısından gerekse trafik sıkışıklığına neden olan ve son zamanlarda kanayan yara haline gelen oto galericiler sorununa bir an önce çözüm getirilmesi amacıyla seçim beyannamemizde yer almamasına rağmen bu konuda da harekete geçtik. Bu bağlamda şehir içerisindeki trafik karmaşasının önüne geçmek ve oto galericilerinin derli toplu modern mekanlarda hizmet sunabilmesi, trafiğin rahatlatılması, park sorununun çözülmesi amacı ile oto galericiler sitesi projesini hayata geçirdik.” açıklamasını yaptı.

Galericilere inşaatı tamamlanan projede, belediye tarafından Karabulak yolu üzeri araç muayene istasyonu yanında 19 bin metrekare arsa tahsis edildi.

20 işyerinin yapımı gerçekleştirildi. Burada 60 metrekarelik ikiz yapı olarak inşa edilen binaların her birinde 30 metrekarelik ikişer oto galeri ofisi yer aldı. Buna göre 600 metrekare toplam inşaat alanı üzerinde 10 binada 20 galeri ofisi tamamlandı.

Şayet ihtiyaç olursa ilave oto galeri ofisleri yapımına uygun mevcut alan ayrıldı.

EKSİKLİKLER GİDERİLMELİ

Galerici esnafına her bir galeri ofisi bünyesinde mutfak, tuvalet bölümlerinden oluşan iç mekanların yanı sıra 250 metrekareden ibaret 14 aracın park edebileceği galeri alanı tahsisi edildi.

Ayrıca çevre düzenlemesi için 4 bin metrekare kilit parke taşı uygulaması yapılarak 2 bin adet mazı ile güllerden oluşan bitkiler dikildi, ağaç nakilleri yapıldı ve tel örgü içine alındı

Bunun yanı sıra güvenliğin sağlanması için de giriş kapısı ve güvenlik kulübesi yapıldı.

Sonuç olarak Seydişehir Belediyesi’ne maliyeti 500 bin lira olan Oto Galericiler Sitesi halkımızın hizmetine sunuldu.

Tanıtımdan sonra birkaç defa siteye giderek inceleme yaptım, her gidişimde belediyenin eksiklikleri gidermek için yoğun çaba sarf ettiğine şahit oldum.

Ancak bazı eksiklikleri de tespit ettim. Aydınlatma yetersiz, mescit olmalı, umumi tuvalet düşünülebilir, kış aylarında ofisleri ısıtmak için odun ve kömür koyacak bir yer yok, ayrıca satışa sunulacak araçların yıkanması sonrasında yıkama ve temizleme malzemelerinin konulacağı bir yer de bulunmuyor. Diğer yandan araçların sergilendiği bölümler site sakinleri ile anlaşılarak tek tip ve şeffaf bir şekilde kapatılabilir.

Bu gibi eksiklikler giderildiği takdirde galerici esnafının daha rahat bir ortamda çalışacaklarını düşünüyorum.

Bugüne kadar hiçbir masraftan kaçınmayan belediyenin karşılıklı iyi niyetli çabalar ile siteye çok daha önemli hizmetler kazandıracağına eminim.

HALK MEMNUN

Şehir merkezinden siteye taşınan galerici esnaflarımızdan şikayetçi olanlar vardır, ancak vatandaşlarla konuştuğumuz zaman hemen hemen toplumun tüm kesiminin galericilerin şehir içinden taşınmalarına olumlu baktıklarını tespit ettim.

Her yeni işte, taşınmada, işyeri açmada sorunlar, olumsuzluklar olacaktır. Ancak zaman içinde bütün olumsuzluklar ortadan kalkacak ve sonuçtan hem galerici esnafı hem de vatandaşlarımız memnun kalacaktır.

Hiçbir masraftan kaçınmayarak galerici esnafına site yapan belediye yetkililerine teşekkür ediyorum.

Galericilere ise yeni yerlerinin hayırlı olmasını temenni eder, bol kazançlar dilerim.

> Yeni Meram >Yazarlar > GALERİCİLER TAŞINDI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.