Torku Jelifest

Galaxy S7 Satışta Galaxy S6”yı Geride Bıraktı…

  • Giriş Tarihi: 11.04.2016 21:18
  • Güncelleme Tarihi: 21:18
Galaxy S7 Satışta Galaxy S6”yı Geride Bıraktı…

Samsung rakiplerinin karşısında önemli bir sınavda bulunurken asıl sınavı kendi bünyesinde başarı ile vermiş oldu. İstatistik verilere göre en son amiral gemisi olan Galaxy S7 , önceki versiyonu olan Galaxy S6′ yı satış grafiğindeki hızlı yükselişi ile geride bırakmış oldu.

Mutlu Akü

Samsung’un göz dolduran önceki amiral gemisi modeli Galaxy S6, özellikle kasa tasarımındaki metal ve cam unsurlarının harika denecek ölçüdeki bileşimi sayesinde sunduğu görsellik ve yüksek kalitesi ve verdiği hissiyat açısından önceki modellere göre önemli bir adım atıldığının işaretini göstermiş oluyordu. tüm bu sayılan artı puanlamalar sonucunda da söz konusu akıllı cep telefonu oldukça başarılı bir satış performansı yakalamıştı.

Her Firma ürettiği ürünün yerini alan yen, ürününün eskiyi aratmamasını hatta unutturmasını ister. Samsung Firmasının da en yeni amiral gemisi olan Galaxy S7‘de ise S6’yı aratmayacak bir sıçramanın olduğu görüldü. Zira çoklu kaynaklardan yayınlanan raporlara bakıldığında hem Galaxy S7‘nin hem de Galaxy S7 Edge‘in akıllı telefon pazarında Galaxy S6‘dan çok daha iyi bir satış grafiği yakaladığını görülüyor. Bu raporlardan birinde ise Samsung S7 ve S7 Edge’in toplam satışlarının Nisan ayı itibari ile 10 milyon üniteyi aştı duyurulmuş.

Counterpoint Research açıklamasında ise firmanın satışa çıktığı ilk bir ay içinde S7’lerde ulaştığı satış rakamının aynı zaman diliminde Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’le karşılaştırıldığında yüzde 20 daha fazla olduğunu belirtiyor. Söz konusu tahmini raporların doğru olma ihtimali de oldukça yüksek görünüyor. Öyle ki, Güney Koreli teknoloji devinin 2016’nın ilk çeyreğindeki gelirleri açısından mobil biriminde önemli bir canlanma ve artış fark ediliyor.> Yeni Meram >Teknoloji > Galaxy S7 Satışta Galaxy S6”yı Geride Bıraktı…
HABER YORUMLARI