Torku Jelifest

Galatasaray’da 8 futbolcu yolcu

  • Giriş Tarihi: 1.04.2016 8:55
  • Güncelleme Tarihi: 8:58
Galatasaray’da 8 futbolcu yolcu

Galatasaray yönetimi, başka takımlara kiralık verilen 8 futbolcuyu gönderme kararı aldı.

Mutlu Akü

Galatasaray yönetimi, yıllık maaşları 65 milyon €’ya çekmek için kolları sıvadı. Kiralık verilen 8 oyuncunun gönderilmesi için de görüşmeler hızlandırıldı.

8 OYUNCU GERİ DÖNECEK

Galatasaray, mali darboğazdan kurtulmak adına teklif gelen oyuncuların hem sezon başında hem de devre arasında elden çıkarırken bir bölümünü de kiralık olarak gönderdi. Kiralık oyuncular arasında en çok rağbet gören isimler  Bruma ve Telles olurken bu oyuncuların haricinde kontratı devam eden ve gelecek sezon da yeniden sarı-kırmızılılara dönecek 8 oyuncu bulunuyor.

EN YÜKSEK ÜCRETLİ FUTBOLCU DZEMAİLİ

Yönetim oyuncuların maaşlarının toplamını yıllık 65 milyon Euro’ya indirmek için UEFA ile de anlaşırken gelecek sezon takıma dönecek oyuncular arasında Blerim Dzemaili yıllık 2.1 milyon Euro’luk ücreti ile ilk sırada geliyor. İsviçreli oyuncunun ardından  Sercan Yıldırım 750 bin Euro ile gelirken, Ontivero (550 bin Euro),  Furkan Özçal (500 bin Euro),  Salih Dursun (1 milyon 500 bin TL),  Umut Gündoğan (1.5 milyon TL),  Endoğan Adili (200 bin Euro),  Oğuzhan Kayar (160 bin TL) kiralık olarak gönderilen isimler arasında.

GENÇLERE 2. ŞANS VERİLECEK

Yönetim bu oyuncuların toplam 5.1 milyon Euro maliyetinden kurtulmak isterken hem menajerlerine hem de oynadıkları kulüplere haber yollayarak uygun bonservis bedelleri ile birlikte alabilecekleri iletildi. Bu isimlerin yanı sıra  Emre Can, Yavuzhan Keleşoğlu, Berk İsmail, Birhan Vatansever ve Alperen  Uysal da alt yapıdan çıkan ancak kiralık verilen oyuncular. Fakat yönetim bu oyuncuları kadroda tutmak ve gelecek sezon öncesinde denenmesini istiyor.

(Vatan)> Yeni Meram >Spor > Galatasaray’da 8 futbolcu yolcu
HABER YORUMLARI