Torku Jelifest

Galatasaray’dan şaşırtan Selçuk ve Burak kararı!

  • Giriş Tarihi: 12.12.2015 11:42
  • Güncelleme Tarihi: 11:42
Galatasaray’dan şaşırtan Selçuk ve Burak kararı!

Galatasaray Yönetimi, Sabri Sarıoğlu'nun ardından diğer yıldızlardan da indirim isteyecek.

Futbolcularla yapılan sözleşmeleri, “Sevr Antlaşması’ndan beter” bulan Galatasaray Genel Sekreteri Fatih İşbecer, Sabri’de yapılan indirimden sonra diğer oyunculara da gözdağı verdi.

Sarı-kırmızılılar, başta Burak ve Selçuk olmak üzere Olcan, Hakan Balta ve Umut ile yeniden pazarlık yapmayı amaçlıyor.

Cim-Bom’un genç yöneticisinin oyuncu sözleşmelerini eleştiren konuşmasında yaptığı Sevr benzetmesiyle özellikle Ünal Aysal döneminde takımın iki önemli ismi Selçuk ve Burak’la yapılan protokollere göndermede bulunduğu belirlendi.

Yönetim, bu sezon 2.8 milyon euro garanti ve maç başı olarak da 25 bin euro alan Selçuk ve Burak’ın sözleşme süresini azaltmak ve ücreti düşürmek istiyor. Her iki futbolcu da önümüzde sezon 2 milyon 850, sonraki yıl 2.9 milyon euro ve 2018-2019 sezonu için ise 2 milyon 950 bin euro garanti ücret alacak.

34-35 yaşındaki futbolculara bu yüksek rakamları ödemek istemeyen yönetim, iki oyuncunun mukavele süresini aşağı çekecek ya da UEFA Finansal Fair Play bahanesiyle ücretlerinde indirim isteyecek.

Benzer bir politikanın Olcan Adın ve kısa bir süre önce sözleşme yenilenen Hakan Balta ile de yapılmak istendiği belirtildi.> Yeni Meram >Spor > Galatasaray’dan şaşırtan Selçuk ve Burak kararı!
HABER YORUMLARI