kapat
Ruşeym Torku

G-20 Tesadüf Değil

  • Giriş Tarihi: 6.01.2014 15:34
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
G-20 Tesadüf Değil

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türkiye’nin G-20 devletleri arasına girmesinin tesadüf olmadığını belirterek, “Türkiye sanayisindeki hareketlilik 4-5 yıldır arttı ve dış pazarları tutmaya başladı” dedi.

ANADOLU Aslanları İşadamları Derneği Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, beraberinde ASKON KKTC Temsilcisi Mustafa Tıngır ve yönetim kurulu üyeleri ile Kıbrıs iş gezisi kapsamında, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı sarayında gerçekleşen kabulde, Yakup Yıldırım Dernek hakkında bilgiler verdi ve dernek üyelerinin Kıbrıs’taki yatırım olanaklarını görmek için Ada’ya geldiklerini bildirdi. Son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti’nin çok iyi bir gelişme trendi yakaladığını ve KKTC’nin de aynı paralelde gelişme kaydetmesi gerektiğine inandıklarını söyleyen Yıldırım, işadamlarının burada yatırım yapması anlamında Cumhurbaşkanı Eroğlu’ndan manevi destek beklediklerini ifade etti. Tarım, otomotiv, makine ve tekstil alanlarında büyük gelişme gösteren Konya’da dördüncü sanayi bölgesinin kurulduğunu kaydeden Yıldırım, Eroğlu’nu Konya’da Mayıs ayında yapılacak tarım makineleri fuarına davet etti.

“TÜRKİYE SANAYİSİ HAREKETLENDİ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da ziyaret için heyete teşekkür ederek, Türkiye’nin büyüyen ve güçlenen ekonomisine dikkat çekti. Üretilen ürünlerin yurtdışına pazarlanmasının Türkiye’yi daha da büyüttüğünü söyleyen Eroğlu, “Türkiye sanayisindeki hareketlilik son 4-5 yılda çok arttı ve dış pazarları tutmaya başladı. Türkiye’nin son zamanlarda G-20 devletleri arasına girmesi tesadüf değil. Fuar daveti için teşekkür ediyorum. İnşallah katılım sağlamaya çalışacağım” diye konuştu. ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na plaket verdi.

Daha sonra Lefkoşa ve Girne şehirlerinde çeşitli iş görüşmelerinde bulunan ASKON heyeti 80 km uzunluğundaki borularla KKTC’ye sulama ve içmesuyu aktarılmasını sağlayacak “KKTC İçmesuyu Temini Projesi” kapsamında yapılan çalışmaları ve baraj inşaatını yerinde görerek, yetkililerden bilgi aldı.> Yeni Meram >Arşiv > G-20 Tesadüf Değil
HABER YORUMLARI