YAZARLAR

Sanırım Türkiye’nin gündemini pek yakından takip etmiyorlar.

Oysa çok yakın bir tarihte ‘Türkler bir milyon Ermeni ile Kürdü katletti, soykırım uyguladı’ diye konuşan bir yazarı sırf bu söylemleri Avrupa’da, ABD’de övünerek, Türk milletiyle alay ederek söylediği için Nobel Edebiyat Ödülü verilen bu yazarı Çankaya Köşkü’nde ağırladık.

Fransa çok acele etti!

Kurtuluş Savaşı veren, hepimize tam bağımsız, bir ülke bırakan, kimsenin etnik kökeninin kaşınmadığı, dinin siyasete taşınmadığı, siyasilerin yaptıkları ibadeti halkın gözüne sokarak övünmediği, tarikatların nemalanıp çıkar için kullanılmadığı, inancın Tanrı ile kul arasında kalıp, siyasilerce sömürülmediği bir ülke bırakan bir kadroyu Türk halkı önünde küçük düşürmek için, uğraş verdiğimizi sanırım Fransa gözden kaçırmış.

Fransa çok acele etti!

Biraz daha bekleseydi biz yöneteniyle, ana muhalefetiyle Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kazım Karabekir Paşamızı da sorgulardık.

Cumhuriyet dönemi boyunca, Kurtuluş Savaşı süresince Dünya’nın en ileri görüşlü, dahi lideri Atatürk ‘ün yanında yer alan, desteğini esirgemeyen, savaş ve barış kahramanı, bazılarına göre de büyük günahkar İsmet İnönü’yü hele bir sorgulayıp, sorgulatıp, halkın gözünde küçültmemizi tamamlasaydık!

Fransa çok acele etti.

Biz Cumhuriyet’i kuran, Atatürk ün gösterdiği hedefleri taşıması gereken bir oluşuma Atatürk’e, İsmet İnönü’ye, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarına hakaret eden bir vekili, ‘Dersim’ de katliam yaptılar, soykırım yaptılar’ diye Fransa’nın sözcüsü gibi davranan bir vekilin düşüncesini bile bile bu oluşuma katmadık mı?

Devlet Dersim ‘den özür dilesin demedik mi?

Aylarca tüm Dünya’nın gözü üzerimizdeyken, Cumhuriyet’in ilk yıllarından beri uygarlık götürülmeye; okul, köprü, yol, hastane kısacası devleti ve olanaklarını vatandaşına ulaştırmaya çalışan bir yönetime isyan eden, Osmanlı döneminde alıştığı serkeşliği kaptırırım korkusuyla ayaklanıp, onlarca mehmetçiğimi şehit edenlerden, hesap sorup ülkesinde huzuru bozanlara haddini bildirenleri, soykırımcı ilan edebilecek kadar vefasız bir millet olduk.

Sen kendini bu kadar aşağılarsan, sen öz tarihini, yakın tarihini okumadan, gerçekleri sırf Atatürk ve İnönü kompleksi ile çarpıtarak konuşursan, sen Türk milleti olarak şanlı tarihini yerden yere çarpıp, tarih yazanları, yerden yere vurup, yeni yetişen nesilleri Arap-İngiliz-Amerika kültürü ile yoğurup, öz dilinden uzaklaştırıp, diller karmaşası içinde eğitmeye kalkarsan, eloğlu neler yapmaz ki!

Gün olacak devran dönecek, kendilerini artık anlatamayacak durumda olan, ebediyete göç ederken bıraktıkları; tertemiz, onurlu, şerefli, millet malına göz dikmemiş, servetleri ise, Türk Milleti’ne ve Türk Gençliği’ne emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti olan bu kahramanlara yapılan hakaretler, iftiralar kendimize döner ve yıllar yıllar sonra hepimize PKK operasyonları için de özür diletir, bu operasyonları yapan siyasi iradeleri bir gün bir yazar çıkarak suçlar ve o da Nobel alır.

Alma mazlumun ahını demişler!

Bence Fransa çok acele etti daha biz Atatürk’ü de sorgulayıp, yargılayıp, Gazianteplileri, Kahramanmaraşlıları, Şanlıurfalıları da, Fransızları, Yunanlıları, İtalyanları Anadolu topraklarından kovaladıkları için yargılayacaktık, sorgulayacaktık, hatta onlara hoş görünmek için, çoğu ilimizin, köyümüzün, beldemizin, ilçemizin adlarını; Kürtçe, Latince, Ermenice, Kürtçe, Rumca, İbranice yazıp Fransa’yı bile şaşırtacak iyilikler yapacaktık!

Önce geçmişimize, tarihimize, dilimize, topraklarımıza, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Türk kimliğimize sahip çıkmak zorundaydık. Yapamadık. Sen kendi kendini kötülersen tarih boyunca Türk milletinden ve onun gelişmesinden korkan Avrupa ve Amerika mı bize dost olacaktı.

Onların maşası Ermenistan ve İsrail biz kendi kendimizi karalamaya devam ettikçe daha çok kuyumuzu kazacaklar. Siyasi iradeler, muhalefetler söylemlerine inşallah bundan sonra daha çok özen gösterirler.

Fransa ‘ya ve diğerlerine daha fazla fırsat vermezler.

> Yeni Meram >Yazarlar > FRANSA ÇOK ACELE ETTİ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.