Ruşeym Torku

Fırsat Eşitliği Açısından Konya Önemli Şehirler’den

  • Giriş Tarihi: 10.05.2013 12:54
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Fırsat Eşitliği Açısından Konya Önemli Şehirler’den

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, EngellileriN şehirden olabildiğince yararlanabilmesi için çalıştıklarını bildirdi.

Why Note!?

Doğan, Kültürpark’ta Engeliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde yaptığı konuşmada, toplum içinde engellilere yönelik farkındalık oluşturma amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi.
Engellilerin eğitimde fırsat eşitliği, kentsel yapılanmadan yararlanabilme ve istihdam konusunda fırsat eşitliği gibi ihtiyaçlarının olduğunu belirten Doğan, bu konuda Konya ve Türkiye’nin diğer illerinde son birkaç yıldır önemli gelişmelerin yaşandığını ifade etti.
Konya’nın engel guruplarına yönelik gerçekleştirilen iyileştirmelerde en iyi iller arasında olduğunu anlatan Doğan, “Engellilerimizin şehirden olabildiğince yararlanabilmesi için çalışmaktayız. Bu alanda şehir mobilyalarının engellilerin kullanımına uygun hale sunulması gerekir. Konya, kamu hizmetlerine yönelik hizmette de iyi iller arasında yer alıyor. TBMM’de çıkarılan kanunlar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından farklı engel guruplarına iş fırsatı eşitliği sunulmaya başlandı” diye konuştu.
Programda, engelli öğrenciler, şiir sunumu, halk oyunları ve sema gösterisinde bulundu.
Programa, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, öğrenci ve veliler katıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Fırsat Eşitliği Açısından Konya Önemli Şehirler’den
HABER YORUMLARI