YAZARLAR

***

“KARACIK dağından Kıpçak çölünden / gelen atalarım gibi Türk’üm ben / olamaz Türk’e baş, ‘Türk’üm, demeyen.”

***

DOĞRULADILAR

Sonunda itiraf ettiler.

Fakirlik yüzde 93…

Bakanlığın rakamı bu.

Aile Bakanlığı’nın araştırmasına göre, ülkemizdeki her 100 haneden 93’ünün geliri 2 bin 500 liranın, her 72 hanenin geliri bin 200 liranın altında…

Her 100 aileden 9’unun evine ayda 400 liranın altında para giriyor. Doğu’ya doğru kaydıkça da rakamlar düşüyor.

Ve “Vatandaş Mülayim Efendiler” soruyor: “Hani kişi başına gelirimiz 14 bin dolardı?”

Üzülerek belirtelim ki….

Rakamlar bizi doğruluyor.

***

DOĞRU SÖYLEYENİ…

CNN’de ‘barış’ sürecini eleştirdiği için kovulan gazeteci Ayşenur Arslan, PKK’nın baştacı edildiğini belirterek teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın çıkacağını söylemişti. Sürece ‘barış’ denilmesini, “savaşıyor muyduk? Hani teröristti onlar?” diye eleştiren Arslan, ’demokratikleşmede’ ise; ‘bölgesel eyaletler’ ve ‘Öcalan’ın çıkışı’ olarak iki kasıt olduğunu iddia etmişti.

Ne demiş atalarımız?. “Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.” Ayşenur hanımı da Aydın Doğan medyasından kovdu. Bekir CoşkunEmin ÇölaşanUğur Dündar gibi…

Olabilir, normaldir, kovabilir.

Hayrettir! Yılmaz Özdil, Yalçın Bayer, Erman Toroğlu’na ne zaman sıra gelecek?

***

FİLMİN SONU…

BDP’nin eşbaşkanı Gültan Kışanak, “kimseye bir şey vaat etmedik. Bu sürecin sonunda liderimiz Öcalan da halkıyla buluşacak” diyor.

Yalnız Kışanak mı?

Diğer eşbaşkan Selahattin Demirtaş da buna benzer açıklamalar yapıyor, “Öcalan serbest kalmadan barış olmaz” diye konuşuyor.

Murat Karayılan ise Kandil’den, “barış için Abdullah Öcalan serbest kalmalıdır” diye sesleniyor.

Yani, üçü de Başbakan Erdoğan’ın söylediklerinin tam tersini söylüyor.

Süreç bu yolda işliyor.

Uzatmanın lüzumu yok.

Destek aramalarına gerek kalmıyor. Çünkü, AKP’ye oy veren bir bölüm dahil; ülkesini, Atatürk’ü, vatanını, bayrağını, demokrasiyi , özgürlüğü yürekten seven iyi niyetli “Mülayim efendilerimiz” düzmece anketlere sırt çevirerek, “artık yeter” diyor.

Daha ne diyeceksiniz?

Daha ne dileyeceksiniz?

Filmin sonu gelmek üzeredir.

Ama, iş işten geçmemiştir!

***

POLİTİKA DEDİKLERİ: “Duygular zor durumda, öne geçti menfaat / düzen böyle işliyor, parasızlık kabahat! / Siyasetten bunaldık, darbelerden usandık / doldurduk yan cepleri, yalanlardan feyz aldık! / Medeniyet fetbazı ters giydirir papucu / ağzı güzel laf yapar, bozdururlar orucu!”

> Yeni Meram >Yazarlar > Filmin sonu…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.