Torku Jelifest

Fikret Orman’dan Galatasaray’a: “Salak salak transferler!”

  • Giriş Tarihi: 10.01.2016 12:54
  • Güncelleme Tarihi: 12:54
Fikret Orman’dan Galatasaray’a: “Salak salak transferler!”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Galatasaray Kulübü ile ilgili, ''Onlar monşer. Onlar sadece puro içmeyi bilirler. 50 milyon dolar harcayıp, salak salak transfer yapıp üç beş kuruş verip stadın üstünü kapatmamak için bin dereden su getiriyorlar'' dediği iddia edildi.

TSYD’nin düzenlediği ‘Toros Zirvesi’ni ziyaret eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, otelin lobisinde sohbet ettiği gazetecilere Galatasaraylıları çok kızdıracak açıklamalarda bulundu.
Habertürk’ün haberine göre; TT Arena konusunda Sarı-Kırmızılı camiaya ağır eleştiriler yönelten Başkan Orman, şunları söyledi:
‘Beleşe getirmeyi seviyorlar’
“Galatasaray stat konusunda beleşe kondu. Fenerbahçe stada giriş için otoban açtı. Galatasaray’ın lokasyonu kötü değil ama her şeyi devletten bekleyip işi beleşe getirmeyi seviyorlar. Galatasaraylılar’ın yerinde olsaydım, o araziyi yapma karşılığında alır, stadı ben yapardım, gelir elde ederdim.Stadın yeri, İstanbul’un en lüks, modern ve pahalı yerlerinden biri.”
Orman, Galatasaray’ın yanlış transferlerine de taş atarak sözlerini şöyle sürdürdü:
‘Salak salak transferler yapıyorlar’
“Onlar monşer. Onlar sadece puro içmeyi bilirler. 50 milyon dolar harcayıp, salak salak transfer yapıp, takımı oyuncu çöplüğüne çevirirken, üç beş kuruş verip stadın üstünü kapatmamak için bin dereden su getiriyorlar. Biz kendi kaynaklarımızdan bir stadyum yapıyoruz. Nereden geliyor bu değirmenin suyu diye soran bir Allah’ın kulu yok!”
“Bazı şeyler ağrıma gidiyor. Bu işler dışarıdan atmayla tutmayla olmuyor. Müteahhit gibi her çalışmayı yakından takip ediyorum. Sabahtan akşama kadar stattayım. Bakın ellerimde bu yüzden yaralar çıktı.”> Yeni Meram >Spor > Fikret Orman’dan Galatasaray’a: “Salak salak transferler!”
HABER YORUMLARI