Torku Jelifest

Fidanlar ve çınarlar ‘Dünya alzheımer günü’nde buluştu

  • Giriş Tarihi: 20.09.2019 15:40
  • Güncelleme Tarihi: 15:40
Fidanlar ve çınarlar ‘Dünya alzheımer günü’nde buluştu

Konya'nın Karatay Belediyesi tarafından “Dünya Alzheimer Günü” dolayısıyla Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nde bir program düzenlendi.

Mutlu Akü

2006’dan bu yana Konyalılara hizmet veren merkezin çok güzel işlere imza attığının altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Merkezimiz, hem Alzheimer hastalarımızın hem yaşam kalitesi artırıp hayatın içine daha fazla dahil olmalarını sağlıyor hem de hasta yakınlarımızın kendilerine daha fazla zaman ayırmalarına vesile oluyor. Önümüzdeki süreçte bu alana yönelik yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.

Kutlama programı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyelerinin müzik dinletisiyle başladı. Daha sonra Karatay Belediyesi Kreşi’nde eğitim gören minikler de sürpriz yaparak Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nden faydalanan hastaların Dünya Alzheimer Günü’nü tebrik etti. Büyüklerinin ellerini öperek çiçek hediye eden minikler, hastalar için hazırladıkları şiirleri okudu.

“Burası toplumumuza hizmet üreten çok önemli bir merkezdir”

Programda söz alan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhittin Okumuşlar, merkezin üniversitenin sadece eğitim, öğretim ve araştırma yaptığı bir kurum olmadığını aynı zamanda topluma hizmet üreten, halkla birlikte yaşlıların ihtiyaçlarını gideren önemli merkezlerden birisi olduğunu belirtti.
Muhittin Okumuşlar, “Bu hizmetlerimizin ve projelerimizin artarak devam edeceğini buradan belirtmek istiyorum. Çünkü bizler, ‘Küçüklerine merhamet etmeyen, büyüklerine saygı ve hürmet göstermeyen bizden değildir’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Peygamberimizin izinden gitmek ve onun emrini yerine getirmek yaşlılara sadece otobüslerde tramvaylarda yer vermek değildir. İşte bu binayı yapmak ve bu merkezde hizmet etmektir. Dolayısıyla bu merkez, peygamberimizin müjdesinin veya emrinin yerine getiriliş halidir. Bizlere ve bu merkeze en büyük desteği sunan Karatay ve Selçuklu Belediyemize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Fidanlar ve çınarlar ‘Dünya alzheımer günü’nde buluştu
HABER YORUMLARI