YAZARLAR

FETÖ YENİDEN SIZIYOR MU? - AYŞE HİLAL SAVRAN - YENİ MERAM GAZETESİ

15 Temmuz’la birlikte iç boyutuna vakıf olduğumuz FETÖ denen örgüt yapılanmasıyla mücadele ettiğimiz şu günlerde, gündemi meşgul etmesi gereken bir soru daha var aslında.

 

FETÖ yeniden sızıyor mu? Konu FETÖ olunca baz alınması gereken tek soru bu değil ki sadece bu ve bunun benzeri bir çok soru. Çünkü bugün Türkiye’de baş veren her soruna bakıldığında deforme olma nedeninin FETÖ kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü hala bitmiş bir mücadele yok, olmayacak gibide.

 

Her gün bir şeylerin bu konudan dolayı patlak vermesi olayın vahametine dikkat çekmektedir.  Yeni bağlantılar ile ortaya çıkan iddialar yeniden sızma girişimi oluyor iddialarını doğurmakta. Ortaya çıkan bağlantılara bakıldığında sonuçlar müspettir. Aslında bu yapı içine bakıldığında kimler, kimlerle pek bilinmemektedir. Önce bunun aydınlatılması lazımdır. Aydınlatılmaya muhtaç o kadar çok detay var ki onların çözümü demek bu noksanlıkların giderilmesi demektir hepimize.

 

Bu işin her ayağı yeniden aydınlatılmaya muhtaç bugünlerde. Çünkü emin olamıyoruz. Bu konuda herkesin muzdarip olduğu aşikar. Çevresine bakabilen herkes görecek ki FETÖ denen illet, kanser misali her yeri sarmış durumda. Bu havadan nem kapmayan, yolu kesişmeyecek biri olarak gözlemlerimi dile getireyim sizlere. Bugünlerde yoldan geçen herhangi birine dokunulduğunda bile bu konu üzerine bir söylersiniz bin ah işitirsiniz. Vardır herkesin çevresinde bunlardan 3-5 tane. İşte bunları bildiğimiz için haklı olarak, sesini duyuramayanların adına yazıyorum sizlere. Bugüne değin milletin hakkını, adaleti, hukuku gasp edip zinhar hainlik güdenlerin gazabına maruz kalan milyonlara bakıyorum da ne günlere kalmışız diyerek bugünlere daha çok şükrediyorum haliyle…

 

Burada bizlere de çok iş düşmektedir. FETÖ ve taktiklerine 2 yıldır az buçuk hakim olmuşken neden hala bunlardan olanların bu durumu ajite etmelerini hoş karşılıyoruz ki? Acımaktan bahsediyorum. Geçmişlerine bakıldığında da böyle böyle ilerleme kaydetmediler mi?  Buradan ders çıkartmalıyız. Eğer çıkartamıyorsak vay halimize. O zaman ne anlamı kaldı ki onca mücadelenin. Küçüğünden büyüğüne bu furyaya kapılanlar mı bir daha aynı hatayı yapmayacaklar? Hiç inandırıcı değil. Nerede görülmüş huylunun huyundan vazgeçtiği. Bugün hoş görürsün, yaşam sahası açarsın ilerisine daha çok büyüyerek acısı nefreti olacak şekilde gider.

 

Bugün yakın çevrenize baktığınızda FETÖ seviciler ve FETÖCÜ diye atfedilenlerin aile bireyleri de kamuda ve devlet kurumlarında gayet rahat çalışabilmekte. İçinizden ne alaka diyenlerinizde vardır elbet, ama onlara şunu söylemek istiyorum. FETÖ içeride ve dışarıda işlerini pekiyi yürütürken de masum muydunuz? Haklılığınız sadece sizin kişisel menfaatlerinizle mi orantılı? İşte bunlara verilecek cevabınız varsa bir o kadar da masumiyet karinesinden faydalanabilirsiniz. Gelecek adına pisliklerden kurtulmak için, en temiz sayfalarda yol alabilmek uğruna bunlara yeniden fırsat vermeyin. Her biri köstebek misali devletin ve kamunun makamlarını işgal etmiş durumdalar. Sızma girişimlerine engel olunuz. Her şeyi her zaman devletten beklememek adına ilgili makamlara seslerinizi duyurun. Her zaman makbul olan da budur devlet ve millet adına…

> Yeni Meram >Yazarlar > FETÖ YENİDEN SIZIYOR MU?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.