kapat
Ruşeym Torku

FETÖ firarisi 458 kaçak asker her yerde aranıyor

  • Giriş Tarihi: 10.07.2018 11:52
  • Güncelleme Tarihi: 11:54
FETÖ firarisi 458 kaçak asker her yerde aranıyor

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu ve 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine karıştığı tespit edilen firari 458 eski asker, emniyet birimlerince her yerde aranıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu ve 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karıştığı tespit edilen firari 458 eski asker, emniyet birimlerince her yerde aranıyor.

Örgütün darbe girişiminin başarısız olmasının ardından hakkında soruşturmalar başlatılan, davalar açılan FETÖ üyesi ve darbeci askerlerin büyük çoğunluğu ele geçirildi. Buna karşın örgüt mensubiyeti olduğu ya da darbe girişimine karıştığı tespit edilen bu askerlerin tamamı yakalanamadı.

6’SI GENERAL-AMİRAL

Örgüt üyesi ya da darbeci 458 askeri personelin kaçak durumda bulunduğu öğrenildi. Görevlerinden de uzaklaştırılan bu kişilerden 6’sının general-amiral olduğu tespit edildi.

Firariler arasında en önemli isim olarak eski tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu gösteriliyor. Uğurlu, darbe girişiminden önce gözaltı kararı çıkarılmış olmasına rağmen NATO görevi kapsamında yurt dışındayken Türkiye’ye dönmemişti.

Firari askerlerden bazıları örgütle irtibatları tespit edildiği için yurda dönmüyor, bazıları yasa dışı yollardan yurt dışına kaçıyor, bazıları da yurt içinde firari hallerini devam ettiriyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 220, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 140, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 98 asker, FETÖ ve darbe girişimi suçlusu olarak firari durumda görünüyor. Güvenlik güçlerinin darbeyle alakalı ya da örgüt mensubiyeti olan kaçak askerleri yakalama çalışmaları ise sürüyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > FETÖ firarisi 458 kaçak asker her yerde aranıyor
HABER YORUMLARI