YAZARLAR

Seydişehir halkının merakla beklediği kar geldi. Belediye Kar temizleme çalışması konusunda ne kadar başarılı olacak diye kamuoyu uzun süredir fikir beyan ediyordu.

Belediye çalışanları kar yağmaya başladığı andan itibaren kar temizleme çalışmasında girmediği cadde sokak kalmadı. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte kapalı bir tek sokak yoktu. Buna bizzat şahidim.

Atatürk Caddesi’nin kar temizleme çalışmalarında sıkıntı yaratacağı özellikle söylendi. Ancak söylentiler boşa çıktı, belediye burada da gerek yolda ve gerekse kaldırımlarda tam not aldı. Başkan Abdulkadir Çat ve çalışanlara özellikle teşekkür ediyorum.

FEN LİSESİ’NE TAM NOT

Geçtiğimiz hafta Salı günü Seydişehir’de geçen yıl eğitime başlayan Fen Lisesine AK Parti heyeti ile birlikte davet edildik.

Bilindiği üzere Fen Lisesi Çıraklık Eğitim merkezi olarak yapılan binada geçen yıl eğitim vermeye başladı. Bu güne kadar okulu kapsamlı bir şekilde inceleme fırsatım olmamıştı.

Okul Müdürü Fatih Küçük bizleri güler yüzlü bir şekilde kapıda karşıladı. Öncelikle ifade edeyim Çıraklık Eğitim Merkezi’nin eğitime devam ettiği sırada dökülmeye yüz tutan bina Okul Müdürü Fatih Küçük’ün ellerinde fiziki yapısı ve görsel görünümü ile mükemmel bir hale getirilmiş.

Sınıflardan başladığımız gezi de akıllı tahtalar ile verilen eğitim dikkatimizi çekti, daha sonra etüt odaları, dinlenme mekanları, yemekhane, yatakhaneler ve okulun diğer birimleri gezildi.

Okulun fiziki yapısında yapılan iyileştirmeler başarıya da yansımış durumda, Fen Lise’leri arasında yapılan deneme sınavlarında Seydişehi’li öğrenciler ilk sıralarda yer alıyor. Hatta 18.000 öğrenci arasından birinci çıkarmanın gururunu yaşamışlar. Doğrusu bizde gurur duyduk.

Okul Müdürü Küçük burada yaptığı açıklamada, “2 yıl önce açılan okulumuzda şu an herhangi bir sıkıntımız yok ileriki aşamalarda cami derneğinin arsasını bağış yoluyla alabilirsek öğrenci yurdu ve spor sahalarının kurulmasını sağlayacağız. 100 öğrencimiz ve 11 öğretmenimizle eğitimi sürdürüyoruz bizlere her konuda destek veren Milletvekilimiz Harun Tüfekçi’ye, AK Parti İlçe Başkanlığı’na ve Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ise, “Fen Lisesinin fiziki yapısı, donanımı ve pansiyonu başta olmak üzere her şeyi ile eğitim öğretime sorunsuz başlayabilmesi için yoğun çaba sarfettik. Geçen yıl eğitime başlayan okulumuzda Öğrencilerimizden büyük başarılar bekliyoruz. Bu anlamda ilçemize eğitim kurumlarının kazandırılması çalışmalarımız her zaman olduğu gibi devam etmektedir” açıklamasını yaptı.

CAMİ DERNEĞİNE ÇAĞRI

Seydişehir’de bu aşamadan sonra büyük bir sanayi yatırımı yapılması zor görünüyor, bu konuda kısa vadede beklentimiz de olmamalı.

Bu sebeple gerek orta öğretimde gerekse yüksek öğretimde yatırıma önem vermeliyiz. Yakın zamanda Fen Lisesi’ne yeni kampus yapılma imkanı olmadığını da görüyorum.

Bu sebeple mevcut imkanları azami ölçüde kullanarak değerlendirmek gerekiyor. Müdür Küçük’ün verdiği bilgiye göre okulun yanında bulunan arazinin bir kısmı belediye tarafından Fen Lisesi’ne verilmiş ve belediye her konuda okula yardım ediyor.

Ancak okulun hemen yanında Sanayi Cami derneğine ait bir arsa var ki mutlaka okula kazandırılmalı. Buradan Cami Derneği yönetimine bir çağrı yapmak istiyorum, bahsi geçen arsa Fen Lisesi’ne verilir ise Fen Lisesi’nin Konferans ve Spor Salonunu da içine alacak bir kompleks yapma ve bu tesislere ödenek isteme imkanı doğacak.

Bilindiği üzere genelde cami derneklerine arsa bağışlanır, burada Sanayi Camii derneği tam tersini yaparak bir eğitim kurumuna arsa tahsis etmesi çok şık ve örnek bir davranış olacak.

Fen Lisesi’ne yaptığımız ziyaret çok verimli geçti, okul bizlerden tam not aldı. Okul müdürü Fatih Küçük ve Öğretmenleri kısa sürede okulu mükemmel hale getirdikleri için tebrik ediyorum. Ayrıca Okula yaptığı katkılardan dolayı Milletvekili Harun Tüfekçi, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ve AK Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı’na teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Fen Lisesi’ne Tam Not
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.