Torku Jelifest

Felçli babasını, Avrupa şampiyonluğu ile mutlu etmek istiyor

  • Giriş Tarihi: 29.06.2016 11:51
  • Güncelleme Tarihi: 11:54
Felçli babasını, Avrupa şampiyonluğu ile mutlu etmek istiyor

Türkiye Şampiyonası'nda aldığı dereceyle Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan Konyalı 17 yaşındaki milli güreşçi Abdurrahman Kalkan, felçli olan babası için altın madalya kazanmak istiyor.

Mutlu Akü

Türkiye Şampiyonası’nda 69 kiloda altın madalya elde eden Abdurrahman, 19-24 Temmuz tarihlerinde İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Abdurrahman, 4 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan babası için Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyor.

Abdurrahman: “Babam için her şeyi yapacağım”

Milli güreşçi Abdurrahman Kalkan,  yaptığı açıklamada, ilk defa milli formayı giyeceği için çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Türkiye şampiyonu olduğu gibi orada da başarılı olmak istediğini belirten Abdurrahman, “Geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan babam için Avrupa şampiyonu olmak istiyorum. Babam bana ‘şampiyon olursan ünlüler gibi seninle fotoğraf çektirmek istiyorum’ dedi. Babam için her şeyi yapacağım.” dedi.

Milli sporcu Abdurrahman, Türkiye Şampiyonası’nın yarı final karşılaşmasında skor olarak geriye düştüğünü anımsatarak, “Mustafa hocam yanıma geldi. Beni ayağa kaldırdı ve ‘baban için bu maçı al’ dedi. O an bana bir güç geldi. Geriye düştüğüm o maçı kazandım ve finale yükseldim. İnşallah Avrupa Şampiyonası’nda da aynı gücü hissederim.” ifadelerini kullandı.

 “Hedefimiz altın madalyaya ulaşmak”

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü antrenörlerinden Onur Karaköse de Abdurrahman’ın yetenekli bir sporcu olduğunu dile getirdi.

Abdurrahman’ın elde ettiği başarılarla tecrübe kazandığına işaret eden Karaköse, şunları kaydetti:

“Buraları ne kadar iyi geçirirsek, diğer arzu ettiğimiz başarılara çabuk ulaşacağız. Eğer olimpiyat şampiyonu olmak istiyorsanız, bu tür şampiyonalarda madalya elde etmeniz lazım. Bizim de hedefimiz Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya ulaşmak. Çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda sürdürüyoruz.”> Yeni Meram >Konya > Felçli babasını, Avrupa şampiyonluğu ile mutlu etmek istiyor
HABER YORUMLARI