YAZARLAR

“İHANET iyi başlar, ama sonunda kendine ihanet eder.”

* * *

KONYASPOR Başkanı Bahattin Karapınar’dan inci! “….mazeret olarak söylemiyorum. Hakkımızın yenilmesine izin vermeyeceğiz ve 8 maçta alacağımız en yüksek puanla ligde kalmak için çabamıza devam edeceğiz.”

Trabzon maçı bitti, 7 kaldı geriye.

Sormazlar mı şimdi “şimdi nereye!”

*

KAMU-SEN İl Temsilciliği’nin yetkilileri, “Türkiye’ye bakan ithal etmeli” demişler.

Doğru veya eğridir, orasını bilemem.

Ama Konyaspor’a yönetici ithali şart!

*

İŞLERİM yoğundu, kongreye gidemedim. Kimilerine göre “evlere şenlik” kongre yapıldığını öğrendim. Arkadaşlarım, “tarihimizde böyle kongre görülmedi” deseler de kulübün kayyuma kalmamasına sevindim. Sakarya ve Kocaeli gibi sefil duruma düşülebilirdik. Kongrede yönetimi ele alanların en etkili kozu, “varsa listeniz, çıkarın” tehdidi olmuş.

Ehh, yönetimin Büyükşehir Başkanı Tahir Akyürek’in de tam desteğini alacağının bilindiğine göre, 1. Lig için şimdiden en azından transfer çalışmalarına başlanmalıdır.

Ancak, es geçmek hiç doğru olmaz.

Şu noktanın altını çizmek gerekir.

Kulübe bugüne kadar az ya da çok hizmet etmiş olanların delegelikten silinmesi insanlığa ve vicdanlara sığmaz, onlara ihanettir. Ayrıca, gelecekte görev almak isteyenlere kötü örnektir. Siz delege listelerinden kulübe destek vermiş kişileri atıp yerlerine kendi adamlarınızı getirmemeliydiniz.

Getirdinizse, demokratik değilsiniz.

AK Parti sizden daha demokratiktir.

Konyaspor; konumu ve ligi ne olursa olsun, halkın kulübüdür. Sadece Tahir Akyürek’in, sadece yönetimin kulübü değildir.

Hele hele AK Parti’nin hiç…

Konyaspor, partiler üstüdür.

Konyaspor; çırakların, kalfaların, ustaların, işçilerin, işsizlerin, çiftçilerin, esnafların, emeklilerin, memurların, kısacası cefakar taraftarların takımıdır.

“Oldu-bitti”ye getirilen kongre sonucunda yapılacak çalışmaların takipçisi olacağız.

Öte yandan yönetimin savunması doğrudur:

“Neden aidatlarınızı ödemediniz?”

Fakat şimdiye kadar yapılan kongrelerde el kaldıranların tümü aidatlarını ödemişler miydi?

Haa, siz süregelen tabuyu yıkmak istediniz.

Ve görevi böyle kabullendiniz.

Bundan sonra 1. Lig’de top sizde! Ama siz, Konya’yı ve Konyaspor’u yerle bir ettiniz. Eğer Konyaspor’u yeniden 1. Lig’e çıkaramazsanız, bedduaların altında ezilir gidersiniz.

*

HESAP dönemini de sona erdirdiniz.

Üç ay öncesinden uyarmaya çalıştık, burnunuzu dik tuttunuz, dinlemediniz. Sayenizde kalan 7 maçımızı gönül rahatlığıyla maç izleyebiliriz!

Biz üç hafta önce, “ruhuna el-Fatiha” diye yazıp söyleyince bize küfredenleredir sesimiz.

“Sivas yenmiş, sen yenilmişsin” masaldan ibarettir. Ancak ayrıca, hakemlere içtenlikle teşekkür edilmelidir!

Bunun intikamı Haziran’daki Federasyon seçimi kongresinde alınmaya çalışılmalıdır. Mahmut Özgener adaylığını yeniden koyarsa bile onun karşısında kim-ler olurlarsa olsunlar ona, onlara; örneğin, AK Partilidir ama Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü, bugünün Basın İlan Kurumu Genel Müdürü sayın Mehmet Atalay’dan yana olmaktır.

Özetle; bu federasyon yıkılmalıdır.

> Yeni Meram >Yazarlar > Federasyon yıkılmalıdır!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.