YAZARLAR

***

“BİZ kendi ülkemizde vatan hainlerini öldürürüz. Başka ülkelerde ise vatan hainlerini destekleyerek yönetime getiririz. İşte Amerika bu yüzden çok başarılı ve büyük bir ülkedir.”

***

BARIŞ, Mustafa, Tolga kardeşler,

Kalmadı; bugün iyi Pazartesi’ler.

Turgut, Şenol, Alirıza’mızı unutmadık,

Mustafa ile Ekrem Coşkun’u ayırdık!

***

ÖMÜRSÜN UMUT
“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘iki ayyaş’ diyerek 90 yıllık TBMM’yi, artık hayatta olmayan eski milletvekillerini ve Türkiye Cumhuriyeti kurucu iradesini zan altında bırakamaz. Başbakan ağzından çıkan her sözün hesabını vermek durumundadır ve ‘iki ayyaş’ kimdir bunu açıklamak zorundadır.”

Yukarıdakileri söyleyen kim?

CHP Gn. Bşk. Vekili Umut Oran.

Oran’da geri zekalılık mı var!

Bilmiyor mu birinin yüce Atatürk, ikincisinin İsmet İnönü olduğunu.

Başbakan da diyemiyor ki…

Hani o “Kasımpaşa”lı Başbakan.

Çünkü, cesareti yetmiyor ki!..

***

DARBE Mİ?

Ülkemizdeki her hareketin baş mimarı ABD Başkanı Barak Obama, Mısır’da yaşananlar için bir türlü “darbe” demiyor. Bizimkiler ise yırtınıyor.

Obama galiba “darbe”yi bize ciro etmiş! Öyle ya… Libya’yı, Mısır’ı, Suriye’yi nasıl kurtarmışsak Mısır’ı bir daha kurtarabiliriz!

***

FAİZ HARAMDIR!

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Mehmet Şen, Türkiye’deki belediyelerin başta Konya olmak üzere faize bulaştığını söyledi. Şen, “Konya Büyükşehir Belediyesi bir zamanlar Türkiye’nin borçsuz belediyesi olarak bilinirdi. Ama artık böyle bir şey yok. Şimdi belediyeler bankalardan kredi çekerek hizmet yapmaya çalışıyor” dedi.

Dikkat, “kar payı yok.”

Başkanların amaçları arsa pazarlamak ve bankalardan faizle kredi almak, eşe-dosta, oğla-kıza, yeğene, hısım-akrabaya belediyelerde iş bulmak. Bir de kaldırımları bozup yeniden yapmak, alt-üst geçitler imal etmek.

Seçime kadar götürebilseler…

***

UÇURUMDAYIZ…

Nasıl da gündem değiştiriyorlar.

Önce PKK’ydı, sonra Libya geldi.

Daha sonra Irak ve Suriye…

Derken yine Mısır’a döndük.

Arkada müttefikimiz Amerika.

Görün bakın işin sonunda…

Türkiye’ye top attırılacak!

Üç gün önce Türkiye’nin manşetiydi: “PKK Suriye’de devletleşiyor” Alooo, günaydın arkadaş. Bilmiyor muydun önce Irak, sonra Suriye, sonra Türkiye, sonra İran? Ve ardından “Büyük Kürdistan” Uyan, uyan!..

***

MISIR ordusuna çatan bakanlarımızdan Hüseyin Çelik, “halkın parasıyla alınan silahların halka yönelmesi kabul edilemez” diyor. O zaman sormak hakkımızdır:

“Gezi Protestoları”nda halka yöneltilen Toma, Akrep, tabanca vs… gibi silahların parasını kendi cebinden mi veriyor?

> Yeni Meram >Yazarlar > Faizle değil!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.