Torku Jelifest

Facebook’u kasıp kavuran iddia!

  • Giriş Tarihi: 29.12.2015 23:27
  • Güncelleme Tarihi: 23:27
Facebook’u kasıp kavuran iddia!

Mark Zuckerberg'in rastgele 1000 Facebook kullanıcısına kişi başı 4,5 milyon dolar vereceği iddia edildi.

Facebook’ta ortaya atılan bu iddiayı içeren gönderi bir anda binlerce kişi tarafından paylaşıldı.İddiaya göre Facebook’un değeri 45 milyar dolar olan hisselerinin yüzde 10’unu Mark Zuckerberg, 1000 Facebook kullanıcısına paylaştıracaktı. Yani kişi başına 4,5 milyon dolar verecekti.

Bu gönderide de haberin kaynağı olarak Good Morning America programı gösterildi ve Zuckerberg “baba olduğu için” böyle bir karar verdiği iddia edildi.Gönderide bunun için tek yapılması gerekenin bu mesajı kullanıcıların kendi duvarından paylaşması olarak gösterilmişti.Bir anda hızla paylaşılan gönderiyle birlikte bu dedikodu her yere yayıldı.Daha önce de benzeri iddialar Facebook’ta dolaşmış ve hepsi yalan çıkmıştı.

En sonunda NBC News, Facebook’la bağlantıya geçerek resmi bir açıklama aldı. Facebook bunun doğru olmadığını bildirdi.

Zuckerberg kızı doğduktan sonra eşiyle birlikte ellerinde bulunan Facebook’un yüzde 99’luk hissesini Chan Zuckerberg Vakfı’na bağışlayacaklarını duyurmuştu. Bu hisselerin değeri de 45 milyar dolara denk geliyordu. Dedikodunun da bu haberden faydalanarak yayıldığı tahmin ediliyor.> Yeni Meram >Teknoloji > Facebook’u kasıp kavuran iddia!
HABER YORUMLARI