Torku Jelifest

Facebook’a ‘beğenmedim’ butonu da geliyor

  • Giriş Tarihi: 16.09.2015 11:13
  • Güncelleme Tarihi: 11:16
Facebook’a ‘beğenmedim’ butonu da geliyor

Sosyal paylaşım devi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg bir "beğenmeme" butonu ekleyeceklerini duyurdu.

Mutlu Akü

Uzun süredir tartışılan “Facebook’a dislike butonu gelecek mi?” sorusuna sonunda resmi bir ağızdan cevap geldi.

Belirli aralıklarla düzenlediği “Q&A with Mark” (Mark ile Soru-Cevap) etkinliği sırasında konuyla ilgili açıklama yapan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’a “dislike” butonu geleceğini doğruladı.

Daha önce de alternatif “beğenme” eylemleri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Zuckerberg, bu çalışmaların sonucu olarak “dislike” butonunu kullanıcılara sunmayı planladıklarını duyurdu.

Üzücü paylaşımlar için

Beğenmeme butonunun bunun yerine üzücü paylaşımların beğenilmesinin kötü olacağı durumlar için kullanılması amaçlanıyor.

Philedelphia’daki Drexel Üniversitesi’nden sosyal medya uzmanı Prof. Andrea Forte da kullanıcıların birden birbirlerinin paylaşımlarına saldırmayacağını belirtti.

Forte, “Negatif duyguları ifade etmek için, örneğin gördükleri reklamlardan duydukları rahatsızlıkları bunu kullanabilirler. Ama birden arkadaşlarının bebeklerini, arabalarını, kedilerini ya da yemek pişirme deneyimleri için beğenmeme butonunu kullanacaklarından şüpheliyim” dedi.> Yeni Meram >Teknoloji > Facebook’a ‘beğenmedim’ butonu da geliyor
HABER YORUMLARI