Torku Jelifest

Facebook tuzağıyla sevgiliye gasp

  • Giriş Tarihi: 14.12.2014 10:20
  • Güncelleme Tarihi: 10:21
Facebook tuzağıyla sevgiliye gasp

İnternet üzerinden tanıştığı ve birlikte olduğu kadını otel odasında önce darp etti.Sonra çıplak fotoğraflarını çekerek şantajla parasını aldı. Polis paralarla yakaladı.

Mutlu Akü

İstanbul’da yaşayan E.A. (23)isimli genç kadın, 4 ay önce Facebook üzerinden V.T (22) ile tanıştı. Bir süre sonra telefonla görüşmeye başlayan ikili arasında duygusal yakınlaşma oldu. Ardından E.A. iki ay önce memleketi Adana’ya geldi.

OTELDE BULUŞTU

E.A. ve V.T. bir otelde buluştu. E.A. ile birlikte olduktan sonra genç kadını darp eden V.T. 5 bin lira istedi. E.A. parasının olmadığını söyledi. Bunun üzerine V.T. genç kızın ellerini bağlayıp çıplak fotoğraflarını çekti. Bunları internete koymakla tehdit etti. V.T’nin bu tehdidi üzerine E.A., bir yakınını arayıp acil olarak parayı belitilen adrese teslim etmesini istedi. E.A.’nın yakını, 5 bin lirayı getirerek V.T’nin arkadaşı F.K.’ye (20) teslim etti. Bunun üzerine V.T, E.A.’yı serbest bıraktı. Darp edilen E.A. hastaneye giderek olayı hastane polisine anlattı.

ÇIRILÇIPLAK SOYDU FOTOĞRAFLARIMI ÇEKTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, V.T ve F.k.’yı kısa sürede yakaladı. Gasp edilen paralar E.A.’ya geri verildi. E.A.’nın ifadesinde, “Facebook’tan tanıştık ve birlikte olduk. Otelde benden para istedi. Yok deyince darp etti, daha sonra sandalyeye oturtup ellerimi bağladıktan sonra çırılçıplak fotoğraflarımı çekti. Beni rezil edeceğini söyledi.” dediği öğrenildi. V.T, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kaynak : Millet Gazetesi> Yeni Meram >Yaşam > Facebook tuzağıyla sevgiliye gasp
HABER YORUMLARI