Torku Jelifest

Facebook, Local Market özelliğini test etmeye başladı!

  • Giriş Tarihi: 3.11.2015 12:26
  • Güncelleme Tarihi: 12:26
Facebook, Local Market özelliğini test etmeye başladı!

Facebook, kendi içerisinde çok farklı bir özelliği daha test etmeye başladı.

Mark Zuckerberg ve mühendis ekibi sosyal ağın yeteneklerini kendi alanı dışında da geliştirmeye oldukça istekli görünüyor. Facebook uygulaması içerisinde kullanıcıların bölgelerinde ürün alıp satabilmesine olanak sağlaycak “Local Market” (yerel pazar) isimli yeni bir özellik test edilmeye başlandı. Bu girişimin sonunda Facebook eBay, Amazon, Etsy, Craigslistve benzer siteler için tam donanımlı bir rakip haline gelebileceği gibi erken testler iyi sonuç vermezse özellik tümüyle rafa da kaldırılabilir.

Local Market sayfası, zaten alınan ve satılan ürünlerin olduğu yerel Facebookgrupları üzerine inşa edilmiş görünüyor. Bu nedenle gelişmiş arama özellikleriyle bu sayfalara daha kolay erişim sağlayabilmesi dışında yeni bir özellik sayılamaz.

Test aşamasında müzik, emlak, otomobiller, bahçe, giyim ve güzellik gibi kategorilerin yer aldığı Local Market resmen hayata geçirilirse, kullanıcıların durum güncellemeleri ve fotoğraf paylaşımlarının ötesinde Facebookuygulamasını telefonlarında yüklü tutmak için bir nedenleri daha olmuş olacak.> Yeni Meram >Teknoloji > Facebook, Local Market özelliğini test etmeye başladı!
HABER YORUMLARI