YAZARLAR

***

“YA hatalarınla yüzleşir ye de hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır.

***

ESKİ ÇAMLAR!..

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi bir zamanlar “en yakın dostum” olarak tanımladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

Roma’da düzenlenen Antikacılık açılışına katılan Berlusconi, bir görevlinin yakında İstanbul ’da da sergi açacaklarını söylemesi üzerine, “o zaman Erdoğan’a benden selam söyleyin” dedi.

Berlusconi daha sonra soruları yanıtlarken, “Hep İtalya ’yı eleştiriyoruz ama aslında Türkiye’den iyiyiz. Bakın Erdoğan Türkiye’yi laiklikten İslam’a doğru itiyor ve ürkütücü geri adımlar atıyor. Bu çok tehlikeli ve kaygı verici bir ferman. Genç kızlar üniversitelere sadece türban ile gidebilecekler ve makyaj yapamayacaklar” dedi.

Bilindiği gibi Silvio Berlusconi, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 2003’te nikahında şahitlik yapmıştı.

Eee, “eski çamlar bardak oldu!”

***

DOST DEDİĞİN!

Avrupa ülkelerinin birçoğu gibi ABD de Türkiye’deki vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı.

Ee, ne de olsa müttefikimiz!

***

ADALET BUDUR!

Türkiye İstatistik Kurumu , Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2013 verilerini yayımladı. Buna göre, geçen yıl en yoksul yüzde 20 ile en zengin yüzde 20 arasındaki gelir farkı 7,7 kat olarak hesaplandı.

Yüzde 20’lik gruplarda, en yüksek gelire sahip son gruptakilerin toplam gelirden aldığı pay yüzde 46,6 iken, en düşük gelire sahip ilk gruptakilerin toplam gelirden aldığı pay yüzde 6,1 oldu.

Adalet dediğiniz budur işte!

***

ŞERİAT İSTEYENLERE

Yer; İslam ülkesi Pakistan…

İki aile arasındaki kan davasını bitirmek için, köy ihtiyarlar meclisi 6 yaşındaki kızı zorla karşı aileyle evlendirmeye karar veriyor. Kızın ailesi bu konuda hükümetten yardım istiyor…

Ve bunun adına İslam diyorlar.

Şeriat isteyenlere duyrulur.

***

EVET, ANLIYORUZ!

Milli Eğitim Bakanlığı, sürücü kurslarında trafikte adabının anlatılacağı “Trafik Adabı dersinin içeriğiyle ilgili çalışma başlattı. Kurslarda, trafik adabı dersini geçemeyenler ehliyet alamayacak.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, trafikte sürücülerden yayaya kadar herkesin genel görgü kurallarıyla ilgili problemler yaşadığına dikkati çekti. Hakkı olmadığı halde birbirinin önüne geçen, sinyal vermeden şerit değiştiren, emniyet şeridi ihlal eden, kavşakta sıra bekleyen aracın önüne geçen birçok sürücü bulunduğunu dile getiren Yelkenci, “İnsanların birbirine saygı göstermedikleri, birbirlerinin haklarını çiğnedikleri, nezaket kurallarını hiçe saydıkları bir trafiğin içinde seyahat ediyoruz ve herkes evine zihinsel yorgunlukla dönüyor” dedi.

“Trafiğin bu hali bize yakışmıyor” diyen Yelkenci, sözlerini şöyle bitirdi: “Bir milletin nasıl bir millet olduğunu anlamak istiyorsanız, trafiğine bakın. Eğer bizim milletimizi trafiğin durumuna göre değerlendirecek olursak, sınıfta kaldığımızı söyleyebiliriz.”

Yukarıdaki haberi okuduktan sonra nasıl bir millet olduğumuzu daha net anlıyoruz!

> Yeni Meram >Yazarlar > Evet… anlıyoruz
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.