Torku Jelifest

Etyemez Ereğli’de seçim çalışmalarını sürdürdü

  • Giriş Tarihi: 23.10.2015 22:49
  • Güncelleme Tarihi: 22:49
Etyemez Ereğli’de seçim çalışmalarını sürdürdü

AK Parti Konya Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Halil Etyemez, seçim çalışmalarına Ereğli ilçesinde devam etti.

1 Kasım’da seçim öncesinde çalışmalarını sürdüren AK Parti Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Halil Etyemez, Ereğli ilçesinde bir kahvehanede vatandaşlara hitap etti. 7 Haziran’dan sonra koalisyon kurulamamasını muhalefet partilerinin tutumuna bağlayan Etyemez, “Şartlar dayatarak ülkenin geleceğini düşünmediler. Koalisyon bunlar yüzünden kurulmadı. CHP her gün bir başka ayrıştırma yaparak geldi. Biz bunlara nasıl güvenecektik. Sen hala 80 yıl önceki CHP kafasını taşımaya çalışıyorsun. Geçen gün Kılıçdaroğlu çıkıp bir açıklama yaptı. Neymiş efendim PKK silah bırakamaz çünkü IŞİD ile mücadele ediyormuş. Her ikisi de terör örgütü, sana ne oluyor da PKK’yı savunucu ve cesaretlendirici cümleleri kullanıyorsun. Sana bu millet nasıl güvenip de iktidara getirecek. Bu ülkenin birlik ve beraberliğini düşünen insanlar Kılıçdaroğlu’nun bu her gün farklı düşünce ve davranışlarını görmeli ve buna göre değerlendirmeli. Bu adam bu ülkeye hiç bir hizmet yapamaz” dedi.
MHP Lideri Bahçeli’yi de eleştiren Etyemez, “İlk geceden seçimin tarihini ilan etti. Başbakanımız birinci defa ziyaretine gitti. Komisyon kuruldu sonra CHP ile olmayınca ikinci defa sayın Başbakanımız kapısına gitti. Madem sorumlu bir devlet adamısın ülkeyi karıştırmak isteyenlere karşı bir Başbakanı neden çevirirsin. Neden ‘Hayır’ dersin. Göbek adı gibi bellemiş her seferinde ‘Hayır’ diyor. Ankara’da yaşanan patlamadan sonra yine ‘Hayır’ diyor, sonra geliyor kapıda seçim var açıklama yaparak seçimden sonra koalisyona hazır olduklarını söylüyor. Böyle mi hazırsın? Seni biz gördük, bu millet gördü. Madem ki koalisyon kuracaktın niye bu ülkeye bunları yaşatıyorsun, madem ki bu milleti yönetmek gibi bir derdin yok neden genel başkan oldun. Niye bu tabandaki insanların beklentilerini boşa çıkarırsın, adama sormak gerekiyor ama memlekete hizmet etmek gibi bir dertleri olmadığı için birilerinin talimatı ile hizmetleri engellemek için kurulmuş bir siyasi parti davranışını gösterdikleri için gerçekten Türk siyaseti ve ülke adına büyük bir kayıptır” şeklinde konuştu.
Etyemez son olarak, “Güçlü bir iktidarın yanında güçlü bir muhalefette olması gerekir” diyerek sözlerini sonlandırdı.> Yeni Meram >Konya > Etyemez Ereğli’de seçim çalışmalarını sürdürdü
HABER YORUMLARI