YAZARLAR

06 Ocak ve 07 Ağustos 2012 tarihlerinde kaleme aldığım yazılarımda, “Ülkenin Tek Entegre Alüminyum Fabrikasına lojmanlar önünden başlayıp tesislere kadar giden yolun oldukça yıprandığını ve bu yolun Seydişehir’ e yakışmadığından bahsederek,

1973 yılında beton kaplama olarak yapılan yol o tarihlerde ülkenin en modern yolu olma özelliğini taşıyordu.

Ancak zaman içinde Seydişehir’ in yağmuruna, karına ve soğuğuna dayanamayıp yıprandı. Belediye Başkanı Mevlüt Kılınçoğlu döneminde üzeri sıcak asfalt ile kaplanarak onarıldı.

Son yıllarda yolun birçok bölümünde çukurluklar meydana geldi, sizin anlayacağınız, araç trafiği için çekilmez bir yol haline geldi.

Adı, Atatürk Caddesi ama şu anki görünümü ile Atatürk’ün adına hiç yakışmıyor. Bir döneme damgasını vuran ve örnek gösterilen yolun şimdilerde sürücülerin geçmemek için güzergah değiştirdiği yol haline geldiğini vurgulayarak”, Belediyenin ve Etibank Alüminyum tesislerinin birlikte yolu onarmasını istemiştim.

İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Özelleştiği 2005 yılından itibaren ilçenin en önemli konularında yardımseverliği ile dikkat çeken ve kamuoyunun takdirini kazanan Eti Alüminyum yönetimi Belediye ile işbirliği yaparak prestij yolunun düzenlenmesi için çalışmalara başladı.

Yolun yapımı için önce proje hazırlandı orta refüj genişletildi, yeşillendirilme ve ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı, fabrika girişine yeni bir kavşak yapıldı.

Yağışlı havalarda su birikerek sürücülere zor anlar yaşatan Buhar santralinin girişinde bulunan kavşakta öncelikli olarak drenaj yapıldı, uzun yıllar hizmet vermesi için drenaj kanallarında kroger boru kullanıldı.

Aynı zamanda yürüyüş ve bisiklet yolu muhafaza edildi bu çalışmaların tamamını Eti Alüminyum tesisleri yaptı.

Ve son olarak Belediye 2 kilometre gidiş ve 2 kilometre geliş olmak üzere toplamda 4 kilometrelik yolu asfaltla kaplama çalışmalarına başladı.

Hatırlanacağı üzere Belediye yolun orta refüjüne çınar ağaçları dikmişti. Yeni düzenleme ile orta refüj genişletilerek hem çınar ağaçlarının daha elverişli büyümesine imkan sağlandı hemde çok güzel bir görünüme kavuşturuldu.

ETİ Alüminyum ve Belediye’ ye teşekkür

Yol yapım çalışmaları sırasında projenin ve malzemelerin Etibank tarafından karşılandığını belirten Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, bu zamana kadar bütün taleplerimize olumlu cevap veren Cengiz ailesine teşekkür ettiğini özellikle ifade etti.

Diğer yandan Eti Alüminyum tesislerinde çalışan personel de yolun onarılmasından oldukça memnun, Personel ve vatandaşlar Cengiz ailesine ve Belediye’ ye, ayrıca konuyu gündeme getirdiğim için de bana teşekkürlerini ilettiler.

Bende, her fırsatta kendilerini Seydişehir’ li olarak ifade eden, Seydişehir’ in sosyal, kültürel, eğitim ve ekonomik kalkınması için yaptığı çalışmalar ve verdikleri destekten dolayı Cengiz Ailesi’ne, kamu kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri vatandaşlar ve özellikle Cengiz ailesi ile koordineli ve uyumlu çalışmalar sergileyen Seydişehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Eti Alüminyum ve Belediye’ye teşekkür
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.