kapat
Ruşeym Torku

ESOL Sınavlarına Damga Vurdular

  • Giriş Tarihi: 29.07.2013 9:53
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
ESOL Sınavlarına Damga Vurdular

Merve Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Merve Mehmet Özdemir İlkokulu, Cambridge ESOL sınavlarındaki başarılarını, dil alanındaki üstünlüklerini devam ettiriyor.

Mehmet Özdemir İlkokulu, ESOL sınavlarında yüzde 76 gibi büyük bir başarıya imza attı.

Dünyaca tanınan ve yüksek prestije sahip, eğitim kurumlarında ve iş dünyasında İngilizce dil yeterliğini etkin ve güvenilir şekilde ölçme garantili olan Cambridge ESOL sınavlarında Mehmet Özdemir İlkokulu büyük bir başarıya imza attı.

Mayıs ayında gerçekleştirilen STARTERS VE MOVERS sınavlarına Mehmet Özdemir İlkokulu 164 öğrenci ile katıldı. Hafta içi ve hafta sonu kurslarıyla yıl boyunca özveri ile hazırlanan 3. ve 4. Sınıf öğrencileri sınav da büyük çaba sarf ettiler. Sınav sonrasında kendinden emin mutlu bir şekilde sınavdan ayrılan öğrenciler, elde edilen yüzde 76’lık başarı ile başarının haklı gururunu yaşadılar.

Okul Müdür Yardımcısı Mustafa Kaya, “UCLES sınavlarına ilginin her yıl arttığını geçen sene 83 öğrenci ile girdiğimiz bu sınavlara bu sene 85 STARTERS, 77 MOVERS olmak üzere 162 öğrenci ile katıldık. Sınavlara giren öğrencilerimizin sonuçlarına bakıldığında ise yüzde 76 gibi büyük bir başarı oranını görüyoruz” dedi. Kaya, ESOL sınavlarında konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin yer aldığını ve başarı sertifikasının uluslararası geçerliliğe sahip olduğunu ifade etti.

Merve Mehmet Özdemir İlkokulu Müdürü Ömer Faruk Orhan ise, “Merve Eğitim Kurumları olarak bu yıl da ESOL sınavlarında Konya ve civarında üstünlüğünü koruyarak İngilizce eğitim ve öğretiminde ne kadar iyi olduğumuzu ve daha önemlisi başarının 8 sene üst üste tekrarlanması da dil eğitimimizin isabetli oluşunu göstermektedir. Başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ESOL Sınavlarına Damga Vurdular
HABER YORUMLARI