Ruşeym Torku

Esnaf ve Sanatkarlardan Konya çıkarması

  • Giriş Tarihi: 9.04.2013 17:38
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Esnaf ve Sanatkarlardan Konya çıkarması

Yerli ve yabancı birçok firmanın ürünlerinin sergilendiği fuarı gezen Seydişehirli esnaflar, fuarın kendileri açısından son derece yararlı olduğuna dikkat çekti.

Why Note!?

SEYDİŞEHİR Esnaf ve Sanatkârlar Odası Üyeleri Konya Tüyap’ ta düzenlenen Konmak–2013 fuarına götürdü.

Yaklaşık oda üyesi 50 kişi Oda Başkanı İbrahim Aypar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Tüyap fuar merkezinde düzenlenen Konya 10. Uluslar arası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri, Malzemeleri, El Aletleri, Hidrolik ve Pnömatik fuarı Konmak–2013 fuarına götürülerek burada son teknoloji ile üretilen ürünleri incelediler.

Yerli ve yabancı birçok firmanın ürünlerini sergilediği fuara katılan Seydişehirli esnaflar “Yaptığımız iş ve sanatımız açısından oldukça doyurucu bir fuardı. Yeni kullanımdaki makine ve aletleri tanımış olduk. Ufkumuzun gelişmesi açısından çok güzel bir gezi oldu. Bu geziyi düzenleyen başta Oda Başkanımız olmak üzere Oda yönetimine teşekkür ediyoruz ‘’dediler.

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar Dünya’ da hızla gelişen teknolojinin takip edilebilmesi ve esnafların bu değişime ayak uydurabilmeleri için bu geziyi düzenlediklerini söyleyerek “Esnaf ve sanatkârın gelişen teknoloji ve dünya ile entegrasyonunun sağlanması noktasında fuarlar ve buna benzer organizasyonların önemi çok büyüktür. Bu fuar gezimiz sayesinde esnaf arkadaşlarımız son teknoloji ile üretilen meslekleri ile ilgili makineleri inceleme fırsatı buldular. Bizler istiyoruz ki esnaflarımız değişen teknoloji karşısında geride kalmasınlar hem makine ekipman olarak hem de bilgi olarak. Bu açıdan fuar gezimiz oldukça verimli geçti. Bazı esnaflarımız ise burada sergilenen ve satışa sunulan malzemelerden alma imkânı da buldular. İş üreten bütün mesleklerin eğitimi ve gelişmesi için oda olarak her türlü fedakârlığı yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz. Bu sebeple ekonomimiz elverdiği ölçüde bütün meslek dallarındaki üyelerimizi buna benzer fuar ve organizasyonlara götüreceğiz. Başarılı bir çalışma oldu. Katılan üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Fuar gezisinin ardından katılanlar Meramda topluca yemek yedikten sonra Seydişehir’ e döndüler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Esnaf ve Sanatkarlardan Konya çıkarması
HABER YORUMLARI